Ви знаходитесь: Головна / Новини / Військовозобов’язані повинні звернутися у військкомати

Військовозобов’язані повинні звернутися у військкомати

В Україні оголосили мобілізацію. Поки що тільки часткову. Такий указ сьогодні затвердила Верховна Рада.

Обов’язково провести часткову мобілізацію в.о. Президента наказав у всіх областях України. В Криму до цих заходів залучать лише добровольців. Основне завдання мобілізації – підсилити Збройні Сили держави.

ВОЛОДИМИР ГУКАЛЮК, начальник Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ:

«Мобілізація передбачає підсилення Збройних Сил України за рахунок мобілізаційних ресурсів, в т.ч. і техніки, і особового складу. Тобто підсилення Національної гвардії, підсилення кордонів держави. Це не значить, що з цього моменту будуть проводитися бойові дії, військові дії і будуть до цього залучатися люди».

Згідно з указом Президента, в Збройні Сили України мають призвати до 20 тисяч чоловік. Стільки ж прикличуть у Національну гвардію. Для цього всі військовозобов’язані віком до 45-ти років повинні звернутися у військкомат за місцем реєстрації. Про прибуття їх за повісткою має подбати місцева влада. Забезпечують органи місцевого самоврядування й інші заходи.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Законом чітко передбачений ряд заходів, які повинні провести в державі і в кожному місті. Зараз нами проводиться мобілізація дільниць оповіщення, забезпечується виклик резервістів. Міліція буде працювати в посиленому режимі для охорони спеціальних об’єктів, які є визначені. Крім того, проведено ряд інших необхідних заходів – це мобілізація і підготовка відповідної техніки, паливно-мастильних матеріалів. Але хочу заспокоїти людей, щоб не створювати лишньої паніки – місто живе і працює в нормальному режимі, в місті достатньо паливно-мастильних матеріалів, достатньо продуктів харчування і всього іншого».

Але такі заходи, наголошують в Центрі підготовки офіцерів запасу економічного, не означають оголошення війни. В разі останньої, мобілізацію проводять повну, а не часткову.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top