Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / В Тернопільському медуніверситеті вчать надавати першу допомогу

В Тернопільському медуніверситеті вчать надавати першу допомогу

Події останніх місяців показали, що до револіційних умов варто бути готовим усім. Ті, хто ніколи не воював, сьогодні беруть в руки зброю, ті, кому на поле бою – зась, вчаться допомагати захисникам. У Тернопільському медуніверситеті проводять курси першої медичної допомоги:

 «Обов’язково руки прямі і глибина утисків – до 5 см, частота – 100-120 за хвил, Ви робите натиски – 30 натисків (раз, два, три…). Дальше Ваша дія – Ви робите 2 вдихи: голову запрокидуєте, робите провідність дихальних шляхів, герметично закриваєте ніс».

Викладачі та старшокурсники медичного університету показують, як робити масаж серця і штучне дихання. Учасники тренінгу запам’ятовують, розпитують і пробують самі. Вважають, що такі вміння потрібні у ситуації, яка склалася.

ОКСАНА ТАБАЛЮК, навчається першій меддопомозі:

«В зв’язку з останніми подіями, в зв’язку з подіями на Майдані і в зв’язку з політичною ситуацією тепер, що відбувається, в зв’язку з окупацією Криму Росією і невідомо, які далі будуть дії, я вирішила прийти і навчитися принаймні, як надавати першу медичну допомогу».

ЯРОСЛАВ КОВАЛЬЧУК, навчається першій меддопомозі:

«В житті бувають різні ситуації, тим більше, в наш неспокійний час, а я веду такий активний спосіб життя, часто подорожую, працюю з туристами. Випадки бували в досить несподіваних місцях, навіть просто на березі моря, чи в лісі, навіть в хаті деколи, в межах міста, потрібно знати такі речі».

Тренінги передбачають в основному практичні заняття. Вчать те, що може передусім знадобитися під час бойових дій.

НАДІЯ ЯРЕМА, проректор з лікувальної роботи ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«Це, в першу чергу, проведення реанімаційних заходів долікарських, це надання допомоги для зупинки кровотеч, це надання допомоги при травмах верхніх, нижніх кінцівок, хребта, черепа, тазу, це ряд іншої такої першої долікарської допомоги, яка, звичайно, буде допоміжна, якщо, не дай Боже, буде якась надзвичайна ситуація».

РОМАН ЛЯХОВИЧ, доцент кафедри невідкладної медичної допомоги ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«Ми не ведем такої чіткої статистики, але на сьогоднішній день порядка 500 чоловік пройшло різного віку. Я пам’ятаю перший день, коли до нас прийшли хлопці, які сказали: «Вибачте, нам не потрібно Ваші знання, титули, хто Ви, що Ви, там вчена ступінь. Нас цікавить конкретно». І один з них сказав, «тому що я був на Майдані», а інший каже «а я був на вул. Інститутській і витягував свого колегу».

Заняття в Тернопільському медуніверситеті тривають 4 години. Взяти участь у навчанні можуть всі бажаючі. По його завершенні ті учасники, які успішно засвоїли навики, отримують сертифікати. Цей документ, кажуть у закладі, є своєрідним стимулом краще освоювати матеріал.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top