Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Україні знову будуть гвардійці

В Україні знову будуть гвардійці

 

 Національна гвардія знову діє. 13 березня Верховна Рада ухвалила відновлення елітного підрозділу. Сюди ввійдуть бійці внутрішніх військ, Збройних сил та головне – ті, хто захищав людей на Майдані. Саме самооборонці, кажуть фахівці, стали поштовхом та прикладом для відновлення гвардії.

Військове формування ліквідував другий президент Кучма. До цього гвардійці, першочергове завдання яких було захищати неподільність та незалежність України, діяли з першого року вільної держави. Після 2000-го уся техніка, бази та більшість складу перейшли у Внутрішні війська. Тернопільщина належала до  5-ї дивізії гвардії.

ЮЛЯ МЕДВІДЬ, кореспондент ІНТБ:

“Тут колись тренувалась Тернопільська національна гвардія України, проте вже понад 10 років ця територія у приватній власності.  Кому вона належить, та чим тут займаються сьогодні – невідомо, адже ворота тут міцно зачинені, до охорони недокликатись, ні додзвонитись, “.

 Згодом охоронець таки нас почув. Каже, що тут колись була величезна військова база знає, проте тепер вся ця територія у власності місцевого турагенства.  Проте хто тут керує та як з цими людьми зв’язатись – не каже

« Це турагенція – А з нами може хтось поговорити, директор, чи адміністратор? – Тільки в Тернополі, в місті самому – А тут що відбувається? – Тут нічого, тільки охорона»

Чи повернуть базу військовим  назад, сумніваються і екс-гвардійці. Але впевнені – суть не в тому, де тренуватись, а в тому що гвардія таки буде. Поштовхом для цього безумовно стали майданівські події, та діяльність самооборони. Саме ці люди, каже колишній очільник Тернопільської частини гвардії, повинні стати новим покоління захисників, яким довіряють звичайні люди.

ОЛЕКСАНДР ВАРАКУТА , командир Тернопільської частини Національної гвардії України:

” Властивість і мудрість народу, говорить про те, що в образі Самооборони, Національна гвардія відродилась “

Додамо, головними завданнями гвардії стали актуальні на сьогодні питання – перше з яких звучить, як захист цілісності  території України від спроб змінити їх насильницьким шляхом.

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top