Ви знаходитесь: Головна / Новини / Картини дівчинки, котра сім років боролась із раком, представили у Тернополі

Картини дівчинки, котра сім років боролась із раком, представили у Тернополі

Вона вірила в прекрасне, навіть незважаючи на те, що пережила 13 хіміотерапій. Кілька років боротьби із раком, болі фізичні та страждання душевні. Нічого з вищепереліченого не змусило Іринку Муляр здатися. Вона творила і дарувала позитив оточуючим. Сьогодні ми розповімо вам історію однієї сильної та світлої дівчини, котра вже не з нами. Але мистецтво її не залишає байдужим нікого і назавжди залишається у серцях.

Життя – це любов. Насолоджуйся нею! Життя – це боротьба. Почни її! Життя – це виклик. Прийми його! Життя – це шанс. Скористайся ним! Це улюблені гасла Іринки Муляр. У 13 років дівчині поставили страшний діагноз саркома м’яких тканин. Після чого розпочалась довга і невтомна боротьба дівчини з хворобою. Лікування за кордоном, невтішні прогнози і врешті ампутація лівої руки. Нічого її не зламало. Вона вірила в краще майбутнє і намагалась приховати сльози від найріднішої людини – мами.

ЛЕСЯ МУЛЯР, мама Ірини Муляр:

«Вона зверталася до Бога. Вона дуже сильно молилась. Вона надіялась і боролась. Її життєві принципи – це боротьба і любов до життя і жага до життя. Вона завжди говорила: «Мама, все буде добре». Заспокоювала мене більше, ніж я її. Чомусь так склалося, вона тримала мене і себе».

Іринка була студенткою трьох тернопільських вишів: медичного, педагогічного та технічного. Вона була здібна, працювала над самовдосконаленням і шукала себе. Після того, як втратила руку зайнялась малюванням та навіть вишиттям.

ЛЕСЯ МУЛЯР, мама Ірини Муляр:

«Це одна єдина і остання. Вона вишивала її в Польщі, однією рукою, на п’яльцях, тримала їх між колінками».

Її картини виконані різними техніками. Зображала на них Ірина здебільшого небесні створіння. Навчив її цього мистецтва дядько Олексій. Який в свою чергу переконує, що лише підказав дівчині, як вдосконалити творчі вміння.

ОЛЕКСІЙ ТУРКОТ, дядько Ірини Муляр:

«Це роботи, можна сказати, ангела. Якого ми не побачили в своєму житті. Вона би вам усім всі ці роботи подарувала».

Вона й справді свої роботи присвячувала та дарувала рідним і приятелям. Найкращі подруги також зображені. Усміхнені, щасливі і безтурботні. Сьогодні дівчата без сліз говорити про Іринку не можуть.

 «При розмові з нею, ви б ніколи не подумали, що  в неї були такі проблеми, що вона настільки була хвора. Вона була настільки сильною, що завжди ми здавалися слабшими. І потребували її підтримки».

Не стримується і перша вчителька. Підібрати правильні слова, якими б можна було описати свою ученицю – не може, тому схвильовано цитує Лесю Українку.

АЛЛА ДІДУХ, перша вчителька:

«Щоб не плакать, я сміялась. І я думаю, це було девізом нашої Іринки. Нехай літає цей ангел разом з нами завжди».

Виставку робіт Ірини, а саме 29 полотен,  представили у бібліотеці номер чотири, для дорослих. Діятиме вона там до 20 березня, щодня.

СВІТЛАНА КОЗЕЛКО, завідуюча бібліотекою №4 для дорослих:

«Можуть приходити з десятої до шостої вечора. А у вихідні дні, в неділю, з десятої до п’ятої».

Згодом виставка переїжджатиме із вишу у виш, із школи в школу. Мета – показати силу та щирість дівчини, яка не втрачала надії і повноцінно жила до останніх своїх днів.

ОЛЬГА КОЛОС, співорганізатор виставки:

«Іринка залишила після себе чудову згадку, у вигляді своїх картин, своїх робіт. Однією рукою малювала і рука, перенісши стільки хіміотерапій змогла виводити такі чіткі малюнки і залишити їх нам у спадок».

Подивитись на роботи Ірини прийшло стільки люду, що у бібліотеці, ніде було яблуку упасти. Відвідувачі мали змогу написати відгук. Згодом ці всі теплі та хороші слова увійдуть до книги про дівчину, яку якраз пише її мама. На сторінках читачі вчитимуться любити життя, насолоджуватись кожним днем, боротись і не здаватись.

ЛЕСЯ МУЛЯР, мама Ірини Муляр:

«Так близько, як я і Бог, ніхто її не відчував. Тому я хочу, донести до людей, як вона творила, крім того, що вона страждала, вона була щаслива і хотіла жити».

 

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top