Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Мешканці хочуть сміттєпереробного заводу на Тернопільщині

Мешканці хочуть сміттєпереробного заводу на Тернопільщині

Мешканці Тернопільщини мають шанс прожити 2014-й не так, як попередній. Бюджет на поточний рік найближчим часом мають прийняти. Сьогодні кошторис обговорили разом з громадою.

Більше грошей на освіту, культуру, медицину, молодіжну та спортивну галузі, нові субвенції на первинну ланку меддопомоги і харчування учнів 5-11 класів, ріст мінімальної зарплати – так тішить бюджет Тернопільщини на 2014 рік. Але є в кошторисі і проблемні питання. Зокрема завищили доходи місцевих бюджетів. З проханням привести їх до ладу, тернопільські фінансисти вже звернулися в Київ. Не дає розслабитися і кредиторська заборгованість минулого року.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА:

«Якщо говорити в цілому по області, то така кредиторська заборгованість склала 49,1 млн. грн.  при залишках на рахунках місцевих бюджетів 80,5 млн. грн.., в т.ч. по обласному бюджету – 7 млн. грн. Ці всі питання будуть розглядатися, погашення кредиторської заборгованості. Є в нас вже відповідні звернення, клопотання при уточненні обласного бюджету».

Крім загаданих чиновниками, громадяни нагадали й про свої проблеми. Так мешканець села Малашівці поцікавився, коли вже спорудять давно обіцяний сміттєпереробний завод. Оскільки полігон викликає екологічну загрозу:

 «Там вода абсолютно смердюча і до речі, та вода згори йде і в стоки тих всіх насосних, які качаються на Тернопіль».

Представники міської ради, яка вже кілька років займається вирішенням цього питання, пояснили, що проблема – в мешканцях, які не дозволяють будувати завод поблизу їхніх сіл. А інших варіантів у влади немає.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Пустих територій між зонами населених пунктів практично неможливо знайти. Так само, як неможливо знайти згоди мешканців сіл, районів на те, щоб на їхній території було розміщено сміттєзвалище. Ви знаєте, чим це обернулося декілька років тому і що відбувалося в місті і т.ін. Дійсно були проведені роботи по встановленню, скажем, технології компресії відходів поблизу Миролюбівки, вкладено було гроші туди, але знову ж таки, є протести місцевих мешканців».

Також громадяни питали посадовців, чому не фінансують громадські організації та не допомагають Дітям Війни. Всі пропозиції та зауваження обласна влада записала і пообіцяла розглянути на контрольному засіданні бюджетної комісії. Далі кошторис мають прийняти на сесії Тернопільської облради.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top