Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Мистецький фестиваль «Ї» стартував у Файному місті

Мистецький фестиваль «Ї» стартував у Файному місті

«Їдка суміш» музики, літератури, кіно та образотворчого мистецтва наповнить Тернопіль у ці вихідні. В місті стартував фестиваль «Ї».

З різних куточків області та держави з’їжджаються у Файне місто Тернопіль любителі сучасної української літератури, музики та кіно. Дехто з творців у нашому місті вже не вперше, а для когось на фестивалі буде тернопільський дебют. Сучасний письменник, блогер і музикант Марк Лівін зізнався, довго чекав прийнятного для нього запрошення завітати у Файне. І от пропозиція взяти участь у фестивалі «Ї» припала йому до душі.

МАРК ЛІВІН, письменник:

«Я не розчарований. Тому що від часу прибуття до теперішньої миті я вражений організацією фестивалю. Я думаю, що у фестивалю дуже-дуже велике майбутнє, оскільки його роблять люди, яким, в принципі, мистецтво не байдуже. Це в принципі, я вважаю, є найголовнішою рисою, яка може підняти фестиваль на ще вищий рівень».

Заохочувати до книги на фестивалі будуть не тільки письменники. Тернопільські бібліотекарі презентували відвідувачам заходу свій артбук:

 «Оця одна сторіночка може просто-на-просто називатися 1 в 3. Тобто її можна читати так, можна читати так, і обов’язково ми помістили сюди портрет Т.Шевченка».

Знайдуть собі заняття до душі й любителі кіномистецтва. Сьогодні опівночі для всіх бажаючих стартує ніч короткометражного кіно.

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, голова Молодіжного обєднання «Файне місто»:

«Не буде фільмів смішних чи фільмів якихось розважальних. Тому що на фоні тих подій, які зараз відбуваються в Україні, я думаю, нікому до цього сміху насправді немає. Це теми, які можна асоціювати з Україною, з тими подіями, які відбуваються. До речі, дуже гарний фільм, який буде доречним перед виборами Президента – це «Голосуйте за мене, будь ласка», який знятий в Китаї».

У всіх залах розважального закладу, де проходить фестиваль, глядачам презентують фото і картини. Серед них – роботи тернопільської студентки Ірини Муляр, яку кілька місяців тому здолала важка хвороба.

ЛЕСЯ МУЛЯР, мама Іри Муляр:

«Якщо подивитесь Ви ті картини протягом тих трьох днів, хотілося щоб десь, якщо Ви можете, лишили свої записи чи побажання все таки для Іри, бо я надіюсь, що вона тут є, і я, як мама, вважаю її своїм ангелом-охоронцем зараз, щоби десь вона могла зрозуміти, як оцінюють її творчість зараз».

З 28 по 30 березня фестиваль подарує гостям зустрічі з місцевими та всеукраїнськими митцями: Юрієм Андруховичем, Іреною Карпою, Тарасом Прохаськом, гуртами «Медовий полин», «Кімната Гретхен», «Один в каное» та багатьма іншими.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top