Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Міськрада вже не може надавати понижуючі коефіцієнти на землю

Міськрада вже не може надавати понижуючі коефіцієнти на землю

Скільки коштує земля в Тернополі? Розрахунки і тарифи на ділянки оприлюднила міська влада.

Грошову оцінку земель Тернополя затвердили і ввели в дію в 2010 році. Проте ця вартість виявилася для місцевих підприємців надто високою і не всі бажаючі могли її сплачувати. Тому впродовж наступних 4 років міська рада застосовувала понижуючий коефіцієнт 0,5 до сплати за землю. Так тривало до 2012 р.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Протягом останніх років, особливо протягом 2012 р., після того, як вступив в дію Податковий кодекс, ми мали дуже багато суперечностей, судів, перевірок, конфліктів з прокуратурою, з податковою службою, які наполягали на тому, що в зв’язку з введенням Податкового кодексу, міська рада втратила таке право – надавати ці понижуючі коефіцієнти в розмірі 0,5, намагались скасовувати ці рішення, вплоть до судів скасувати, оскільки цей конфлікт назрівав, тому, щоб його уникнути в 2013 р. міська рада замовила і виготовила нову грошову оцінку землі».

Як повідомив Сергій Надал, нову оцінку розробляли спеціальні проектні експертні інститути. Цю вартість затвердили в червні 2013-го, а діяти вона почала з січня цього року. Та нова оцінка стала не такою, як могла би.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Якби свою справу доводили до логічного завершення податкова і прокуратура, то розмір плати за землю зріс би в Тернополі вдвічі. В результаті даної проведеної грошової оцінки, розмір плати за землю зріс в середньому до 25%».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top