Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Рак грудей загрожує як жінкам, так і чоловікам

Рак грудей загрожує як жінкам, так і чоловікам

Онкологія грудей молодшає. Таку статистику помічають лікарі-мамологи. Тому нагадують про регулярні обстеження грудей. Як правильно це робити, дізнаєтеся далі.

Утворення в молочних залозах можуть виникати як в жінок, так і в чоловіків. Щоправда, останні, зазначають лікарі, по медичну допомогу в таких випадках звертаються рідше. Причин виникнення пухлин є багато.

НАТАЛІЯ САВОЧКІНА, лікар-онкохірург, мамолог:

«Одна з причин – це генетична схильність. Дуже багато випадків, коли в родині мама, сестри, бабуся хворіють. Ми звертаєм на це увагу в першу чергу. Теж є травми. Порушення гормональні, гінекологічні захворювання, захворювання щитовидної залози, різні ендокринні захворювання. Сімейні обставини – це коли дуже останнім часом жінки самотні, жінки, які не родять, не годують».

Якщо Ви підпадаєте під будь-яку із цих груп ризику, обов’язково зверніться в онкодиспансер. Але обстежуватися в мамологів  треба всім. У цьому переконана і тернополянка Світлана.

СВІТЛАНА:

«На обстеження сюди приходжу, до лікаря. Постійно майже. Зараз більшість то ходжу. Боюся, щоб нічого гіршого не було».

Оглядати молочні залози можна як вдома, так і в лікаря. Різниця в тому, що в разі виявлення утворень у медзакладі випишуть направлення на додаткове обстеження, а далі – лікування.

НАТАЛІЯ САВОЧКІНА, лікар-онкохірург, мамолог:

«Насамперед, жінка повинна роздягнутися. Оглянути свої молочні залози візуально: зміни розміру, зміни стану, кольору шкірних покривів, втягнення сосків. Ми показуємо вправи, за допомогою яких жінка проводить пальпацію молочної залози. Вона прощупує. Якщо находить якісь підозрілі ущільнення, зміни в тканині молочної залози, відповідно, вона повинна звернутися однозначно до спеціаліста».

Якщо виявити пухлини на ранніх стадіях, їх можна вилікувати. Проте розслаблятися не варто. Оскільки утворення можуть повернутися.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top