Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Слабочуючим дітям подарували слухові апарати

Слабочуючим дітям подарували слухові апарати

Добрі люди допомогли дітям почути цей світ. Небайдужі мешканці Тернопільщини здали гроші на слухові апарати для слабочуючої малечі.

Маленька Вікторія із с. Довге, на Теребовлянщині, потребує слухових протезів. Аби придбати один такий апарат, її батькам доводиться працювати довго і важко. Адже звичайна модель протезу коштує близько 16 тис. грн. Проте і її часто недостатньо.

ОЛЬГА БРУХІВСЬКА, мама Вікторії:

«Поспілкувалася з жінками, з мамами, говорять, що і 20 тис., і 30 тис. Порахувати – 50 тис. грн., щоб дитину слухопротезувати, то я не знаю, скільки то років треба робити за наші зарплати. Проблема слабочуючих, або глухих дітей є дуже актуальною, але на неї мало хто звертає увагу, на жаль, в наш час».

Щоб хоч якось допомогти дітям і їхнім батькам, учасники щорічної Всеукраїнської акції «Серце до серця» придбали 18 канадських слухових апаратів для мешканців області. Також подарували прилад для виявлення вад слуху обласній дитячій лікарні.

АНАСТАСІЯ ЛІСОВСЬКА, волонтер акції «Серце до серця»:

«Кожного року керівники акції визначають, що саме потрібно закупити. Вже протягом 8 років збирали для дітей з вадами слуху, наступного року буде для дітей з вадами зору. І для кожної лікарні, кожної області закупляються препарати. Лікарні дуже потребують. Їх дуже мала кількість. І навіть для діагностики придбали препарат, завдяки якому можна діагностувати захворювання на ранніх стадіях і тому допомогти дітям».

Портативний апарат дає змогу діагностувати проблеми зі слухом у досить ранньому віці. Така модель на Тернопільщині є тільки в дитячій обласній лікарні.

МАРІЯ ШМИГЕЛЬСЬКА, лікар-оторалинголог сурдологічного кабінету:

«Дає нам можливість для раннього виявлення патології слуху і, відповідно, приступити до ранньої реабілітації дитини, дати можливість якомога раніше почути цей світ. Є в нас трішки стара модель. Це є більш нова модель для визначення ото акустичної емісії в дітей. Ми не маємо таке як комп’ютерну аудіометрію на рівні області ми не маєм, темпанометрії ми не маємо. Але це є апарат досить потрібний для нас».

Всього на Тернопільщині сьогодні проживає 273 слабочуючі дитини. Більшість проблем зі слухом є вроджені. Патології можуть бути спадковими, або ж виникати внаслідок вад матері чи недошеності плоду.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top