Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Тернопільських митників не пустили на роботу

Тернопільських митників не пустили на роботу

Під Тернопільською митницею вже третій день неспокійно. Сьогодні активісти перекрили вхід у будівлю її працівникам. Аналогічні протести відбулися і в інших містах України.

Вранці, 26 березня тернопільські митники не змогли потрапити на роботу. Вхід у будівлю їм загородили активісти-підприємці. Чоловіки кажуть, що чергуватимуть під митницею, поки Верховна Рада не скасує сертифікацію автомобілів, екологічний податок на утилізацію авто, акцизний – на переобладнання транспорту з вантажного на легковий. Хоча розуміють, що перешкоджаючи роботі митників, не дають наповнювати бюджет.

ОЛЕКСАНДР ПЛЕКАН, автомобільний підприємець (м. Тернопіль):

«Ми вирішимо, наскільки це важливо далі блокувати, або ми будем запускати імпорт, або не будемо, або ми будем, наприклад, робити так, щоби в першу чергу розмитнювались ті товари, які не можуть довго стояти. В нас не є основна причина, щоб заблокувати митницю і не дати поступлення грошей в бюджет. Наша вимога – щоб на нас просто звернули увагу. Таким чином ми хочемо, якщо не буде надходження в бюджет грошей, значить, на нас, я думаю, звернуть увагу».

Підприємці вважають, якщо ці податки відмінити, люди частіше купували б авто. А якщо б транспорту ввозилося більше, бюджет наповнювався б активніше. Митники погоджуються з громадою, але нагадують, це не в компетенції місцевих службовців. Такі пояснення протестувальників не задовільнили, тому на робочі місця працівників вони не пускали.

ВОЛОДИМИР ТИТОР, заступник начальника Тернопільської митниці Міндоходів:

«Працівників Тернопільської митниці зараз на місцях немає. В даному випадку митниця не працює, тому що, скажем, люди виставляють свої вимоги. А одна з вимог – те, що вони хочуть, щоб їх почули. Вчора таким чином побудували роботу, що, сильних все таки втрат не допустили, скажем так. Щодо сьогоднішнього дня, якщо громада буде блокувати до кінця дня, звичайно, втрати будуть. Тому що 1,5-2 млн. грн./день в бюджет повинні поступити».

Вимоги українських підприємців уже зібрані та передані у Верховну Раду. Обговорювали, як можуть вирішити цю проблему і очільники Тернополя та області.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top