Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські студенти збирали кошти майданівцям та відвідували поранених у лікарні

Тернопільські студенти збирали кошти майданівцям та відвідували поранених у лікарні

Від самого початку революційних подій тернополяни допомагали майданівцям, хто чим міг. У Київ небайдужі передавали гроші, теплий одяг, медикаменти. Не залишились осторонь і студенти.

Майбутні історики, які навчаються в місцевому педагогічному університеті, розповідають: у свій час саме вони зініціювали збір коштів та необхідних речей, для допомоги тим, хто у Києві. Вони ж очолювали і перші марші студентів на тернопільський Майдан. Молоді люди переконані: історики формують національну свідомість народу, відтак, не долучитися вони не могли. Згодом до них долучилися й інші студенти.

ТЕТЯНА ФЕДУНІВ, студентка ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Першими діями – це було створення груп, які були розподілені по секторам».

НАЗАР ЛИС, студент ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Ми зайняли, фактично, частину Східного масиву. І, в основному, відпрацювали мікрорайон «Дружба». «Дружбу» було відпрацьовано повністю. »

МИКОЛА БАРМАК, декан історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Студенти історичного факультету з перших днів Майдану активно включилися в роботу по допомозі Майдану. Працювали в різних рівнях. Але це все була студентська активна робота, ініціатива. Бо студент-історик – це не лише той, хто вивчає майбутнє, а й той, хто активно працює в сьогоденні».

Молоді люди розповідають: працювали не лише на благо Майдану, а й підтримували потерпілих в ході кривавих сутичок.

ОКСАНА БІЛА, студентка ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Після того, як ми взнали, що до Тернопільської обласної лікарні привезли потерпілих з Майдану, ми виявили бажання також відвідувати цих людей, оскільки вони не з Тернопільської області, і їм потрібна була підтримка, як моральна, так і матеріальна. Тому ми зібралися зі студентами таки нашого факультету, знову ж, і пішли до цих хлопців. Звісна річ, ми ходили не лише один раз до них».

Студенти зізнаються: вражені мужністю цих чоловіків, які, навіть на лікарняному ліжку готові були продовжувати боротьбу. До слова, близько 46-ти тисяч гривень молоді люди перерахували хлопцеві Андрію, якому відірвало на Майдані руку.

ЯРОСЛАВ ОБАЧ, студент ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Приїхали його родичі, які зв’язалися з нами. Ми шукали людей, яким дійсно потрібна допомога. Людина хороша. Його відправили в Польщу, але йому якраз бракувало коштів на певний протез і на лікування. І ми відправили йому ці кошти на лікування».

Також, розповідають студенти, зв’язуються зі своїми знайомими поза межами України, які можуть чимось допомогти.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top