Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Українців закликають лікувати туберкульоз

Українців закликають лікувати туберкульоз

Цей діагноз сьогодні лякає багатьох. Але ситуація не така безнадійна. Туберкульоз можна і треба лікувати.

Майже в половини зі ста тисяч громадян нашої області у минулому році виявляли туберкульоз. При тому, що менше хворих, ніж на Тернопільщині лише у Чернівецькій та Харківській областях. Тих, у кого зафіксували це захворювання, в нашому краї лікують в місцевому тубдиспансері. Після певного періоду там пацієнти помічають полегшення.

пацієнт обласного протитуберкульозного диспансеру:

«Раніше мене і тоншило, і боліла там середина, то все. А начали курс лікування, то не чую зовсім нічого. Ну і дальше буду проходить лікування там таблетки, що важче, то докупляємо, якщо потрібно. А так все нормально».

Докуповувати треба небагато, кажуть лікарі. Тільки те, чого не дає держава.

СТЕПАН ПОХИЛЯК, завідувач І фізіотерапевтичним відділенням протитуберкульозного диспансеру:

«Ми маємо відповідний стандарт лікування і по тому стандарту ми проводимо лікування хворих. В основному, це 4 препарати, якими ми на даний час повністю забезпечені. Є деякі певні проблеми, тому що хворі, в основному, це люди бідні і завжди мають іншу супутню патологію. Це мається на увазі і серцева патологія, і зі сторони шлунково-кишкового тракту. Тому деякі препарати вони купляють за свій рахунок».

ВАДИМ РУДИК, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру:

«Нам приходиться лікувати пацієнтів як мінімум півроку. А в тих випадках, коли ми переходимо на лікування пацієнтів, скажемо, з мультирезистентним туберкульозом, тоді ми вже якраз застосовуємо досить дороговартісні препарати. Одного такого пацієнта державі обходиться лікування в 20 тис. грн. Це вже йде мова про ті мультирезистентні форми туберкульозу, які саме ми лікуємо до 2 років».

Аби вчасно виявити і пролікувати туберкульоз, медики радять робити щеплення дітям, вести здоровий спосіб життя, не контактувати із вже хворими та вчасно робити флюорографію. Така процедура дозволить швидко і якісно обстежити грудну клітку на злоякісні утворення.

ЛЮБОВ ГНОПКО, лікар-рентгенолог обласного протитуберкульозного диспансеру:

«На комп’ютерний монітор ми отримуємо зразу знімок, дивимося його, даємо людині зразу результат. Буває, таке, що може й не побачити. Тому що залежно від роздільної здатності нашого апарата. Практично утвори від 1 см ми вже бачимо».

Традиційно, зробити флюорографію в Міжнародний день боротьби з туберкульозом, 24 березня могли всі бажаючі. До обіду на Театральному майдані працював переїзний цифровий рентген-кабінет. Тернополяни такою послугою задоволені.

ТЕТЯНА:

«Дуже добре. Безкоштовно, уважно, прекрасно. В машині так то все безподобно».

МАРІЯ:

«Просто подивитися, перевірити, чи дійсно здорова. Коли була на роботі, то дійсно раз в рік проходила. Проходимо раз в рік. То для свого здоровя треба».

МИКОЛА:

«Хвилина і 10 секунд. Дуже добре. Все написали і сказали, чи добре, чи погано. Все написали: здорові легені та серце в нормі. Можна їхати в Крим».

В середньому за день, розповідають лікарі, одна така машина обстежує близько 150 людей.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top