Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / У вкладників «Будівельника» відбирають право на компенсацію

У вкладників «Будівельника» відбирають право на компенсацію

В дольовиків Щепановського чергові проблеми. Крім того, що вкладникам довелося заново платити за будівництво їхніх помешкань, тепер у них хочуть відібрати право повернути частину грошей.

Після банкрутства тернопільської фірми «Будівельник», вкладники намагалися в будь-який спосіб повернути свої гроші. Ті, чиї квартири так і не звели, взялися створювати кооперативи і ще раз оплачувати будівництво. Також дольовики стали в чергу, щоб при ліквідації збанкрутілої фірми-забудівника, отримати хоч якусь фінансову компенсацію з її майна. На одному із судів, яких у пайовиків вже було більше сотні, їхні вимоги задовольнили. Але тут невідома особа, яку вкладники ніколи не бачили, подала апеляцію на таке рішення.

РОСТИСЛАВ МОЛЕНЬ, юрист кооперативу «Олімпія Б»:

«40 фізичних і юридичних осіб, які стали в чергу на отримання грошей по залишку «Будівельника», на тих 40 чоловік від імені однієї фізичної особи, за підписом Федоровича В.Ю., подана апеляційна скарга – їх всіх хочуть виштовхати з реєстру кредиторів для того, щоби не заплатити гроші у разі ліквідації підприємства. Жодного разу ніхто не бачив, жодного разу, ні в одному судовому засіданні вона не була присутня, є тільки її представники, які водночас були й представниками «Будівельника».

Хто така Надія Миколаївна Мирон, від імені якої подана скарга, ні її представники в суді, ні заступник директора «Будівельника» Віктор Барабаш не кажуть. Натомість пропонують вкладникам мирову угоду. Останні на такі умови не погоджуються. А від представника фірми-забудівника вимагають правди.

ГАЛИНА ТЕЛИЧКО, представник кооперативу «Олімпія Б»:

«Скажіть, будь ласка, пане Барабаш В.М., в яких роках Ви відбували покарання за шахрайство в Копичинецькій колонії? Наказ на те, що він призначений заступником директора фірми «Будівельник», прошу ознайомитись, і також арбітражним керуючим скасовані. Мирова угода є, де пайовики мають повернути пані Мирон Н. 323 тис. грн., нотаріальна передача у власність квартири незавершеного будівництва, земельну ділянку, автотранспорт і ін. майно. Це люди, які вдвічі сплатили вже свої квартири, це йде шантаж – ви нам дайте квартиру, і ми заберем касаційну скаргу з суду».

ОКСАНА ПРИТУЛА, представник кооперативу «Степана Бандери»:

«В мене обєкту немає взагалі. В мене котлован виритий, забиті палі. Якщо хочете, я поміняюся, я віддаю Надії Миколаївні свою квартиру, хай віддасть свою, до речі, на вул. Головацького,2. Тобто навіть не має відношення ні до наших кооперативів, ні до наших земельних ділянок Надія Миколаївна, чогось, як то кажеться простою мовою, чогось нас вчепилася. Відповідно, представники Мирон Н. не захотіли такої квартири, якої не існує поки що».

Свою судимість представник «Будівельника» заперечив. А боротьбу із вкладниками пояснює існуючим законодавством та особистою ворожнечею зі ще одним керівником фірми, який сьогодні начебто представляє інтереси обдурених пайовиків.

ВІКТОР БАРАБАШ, представник фірми «Будівельник»:

«В мене особисто є мій особистий не людський, а юридичний ворог – це директор фірми пан Стоцький. Півтора року тому назад на загальних зборах я їм сказав, що буде знов кидок. Вас обмануть, вас кинуть. Вони Стоцького вибрали в комітет кредиторів, вони Стоцького зробили контролюючим пакетом акцій, всьо. Я поставив ціль: ми кооперативів не рухаємо, але кооперативи, жодним чином не рухаємо – письмово, нотаріально, як хочуть, але хай вони, наприклад, віддадуть право управління своїми голосами».

Спільної мови з дольовиками керівництво «Будівельника» так і не знайшло. Чим завершиться конфлікт забудівника і вкладників, можливо, стане відомо через тиждень – тоді заплановане чергове засідання суду по цій справі.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top