Ви знаходитесь: Головна / Новини / У ніч на 30 березня українці перейдуть на літній час

У ніч на 30 березня українці перейдуть на літній час

Спати на годину менше – так сприймають перехід на літній час чимало людей. І якщо дехто не відчуває особливих змін, то для інших  – це неабияке випробування. Медики кажуть – у людей можуть виникати головний біль, підвищена втомлюваність, роздратованість, сонливість, і навіть загостритися хронічні хвороби. Особливо, якщо організм виснажений після зими.

НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя:

«Наш організм має так званий біологічний ритм. І переведення часу впливає саме на цей біологічний ритм. Це є так званий такий стрес для організму виникає. І саме оцей стрес впливає на організм в цілому, викликає різні відхилення тимчасові. Він впливає як на нервову систему, так і впливає на ендокринну систему. Ну а звідси і наслідки».

Однак все – не так  критично, як може здатися. Надія Боднар запевняє: допомогти собі – дуже легко. Потрібно просто лягати спати на годину раніше. Щоб адаптуватись може знадобитися від тижня до трьох.

Думки ж тернополян стосовно переходу на літній час – розділилися.

«Та вже би якось вийшли на один час, я так думаю, було би все дуже добре. А то ми якось… Ну, я, в принципі, якщо треба, то встаю, але я щось не дуже схильна. Не знаю, як люди…».

«Думаю, це не помішає моєму подальшому спанню, так сказати».

«Трішки погано. Тому що на годину раніше якось не хочеться вставати, насправді. Ну, з часом звикаєш. Переводити будильник ще раніше на одну годину, і тоді можна звикнути».

«В мене дитина рано встає. Тому для мене це не є проблемою. Головне, щоб не на російський час перейшли».

Як в Росії, натомість, буде у Криму. Рішення про перехід 30 березня на московський час, ухвалила Верховна Рада півострова.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top