Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі розпочався перший фестиваль ляльок

У Тернополі розпочався перший фестиваль ляльок

До Міжнародного дня лялькаря в Тернополі 20-21 березня проходить фестиваль ляльок. Його вирішили організувати працівники бібліотеки-музею національної іграшки. Відкривали фестиваль в Українському домі «Перемога». Там проводили майстер-класи та представили хенд-мейд роботи.

НАДІЯ ХАРЧЕНКО, майстер художнього моделювання:

«Представила робіт багато різного напрямку. Є тут і полімерна глина, і бісероплетіння, і лялька-мотанка».

ВІКТОРІЯ АНДРАШ, майстер художнього моделювання:

«Ручною роботою почала займатися давно, але більш так серйозно почала їздити на виставки роки три назад і з тих пір стараємся на кожній виставці представити свої роботи».

ОЛЬГА КАРПЛЮК, майстер художнього бісероплетіння:

«У мене представлені, як роботи зроблені раніше, так і от за зиму, коли виставок менше, зокрема в мене розпочата така велика моя мрія –  колекція народних прикрас, реконструкція старовинних прикрас. В яких відображені символи  наших предків, які несуть в собі все-таки код, передаються з покоління в покоління і вони в мене сьогодні представлені».

ВІТА БІГУС, майстриня:

«Сьогодні тут представляємо, як м’які ароматичні іграшки, так і іграшки з травами з крафту, паперу. Так само в нас є сережки з полімерної глини, текстильні сережки, також розписані горнятка та склянки».

В програмі фестивалю різноманітні зустрічі, вистава та круглий стіл. Також був оголошений конкурс.

ІРИНА МАЦКО, координатор фестивалю ляльок:

«Конкурс називається «Найкраща авторська іграшка».  Авторська, тому що навіть народні традиції несуть в собі автори, майстри, які цим займаються. І основним от таким нашим бажанням було захопити чи дати можливість всім майстрам взяти у цьому конкурсі участь».

Роботи надійшли практично з усіх областей України. Прислали свої іграшки навіть з Севастополя. Ірина Мацко каже, роботи мають особливості та традиції своїх регіонів.  Майстриня з Києва Олена Терехова привезла своїх ляльок на відкриття тернопільського фестивалю особисто.

ОЛЕНА ТЕРЕХОВА – майстриня-лялькарка (м. Київ):

«Лялька, його звуть тарган Ерік. Від дуже сором’язливий і дуже інтелектуально розвинутий тарган. Він помічник супергероя Гриця Мамая з книги Лесі Вороніної «Суперагент 000». Він помагає Грицю Мамаю рятувати світ».

Гостям фестивалю було на що подивитися. Більше того, вони могли взяти участь в майстер-класах чи запитати у мисткинь певні професійні секрети.

«Мені дуже сподобалося те, що зробили люди. Саме більше мені сподобалися ляльки-мотанки, вони показували на майстер-класі, як їх робити. Мені дуже сподобалися вони».

 «Найбільше мені сподобалась майстриня, що робить ляльки з Києва».

«А прикраси теж гарні. Такі якісь незвичайні».

Другий день фестивалю відбудеться в бібліотеці-музеї національної іграшки, за адресою Стуса, 4. Чи стане фестиваль ляльок в Тернополі традиційним, організатори поки що не знають.

Автор: Ірина Веселовська

Ірина Веселовська
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top