Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чому Тернопіль не отримав 15 млн. євро від ЄБРР?

Чому Тернопіль не отримав 15 млн. євро від ЄБРР?

Тернопільські журналісти цікавляться землею міста. Як відбуваються земельні аукціони, хто отримує ділянки та за скільки, питали «акули пера» в міського голови. На розмові була присутня і знімальна група нашого телеканалу.

Аби бути повністю відкритими перед тернополянами, міська влада розповіла про своє «кримінальне минуле». Начальник юридичного управління міста озвучив, які провадження проти мерії відкривали і чим це завершилося. 32 кримінальні справи, хоча це не остаточна їх кількість, вже закрили. Серед них і виділення ділянки під нове міське кладовище, отримане в результаті переговорів з Тернопільським економічним університетом.

ОЛЕКСАНДР ПЕЧІЛЬ, начальник юридичного управління міськради:

«Ці кримінальні справи є закриті. Ознак злочину в діях, як посадових осіб економічного університету, так і посадових осіб Тернопільської міської ради, КП Тернопільської міської ради не виявлено. Порушення цих кримінальних справ, можна прийти до висновку, що це здійснювався тиск з боку центральної влади через правоохоронні органи».

Та найбільше мас-медіа цікавило, за яким принципом і кому виділяють землю на аукціонах. Наприклад, скільки гектарів і для чого отримала комунальна фірма «Тернопільбудінвестзамовник».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Згідно рішення міської ради виділені земельні ділянки КП «Тернопільбудінвестзамовник» під доступне житло по вул. Яреми, вул. Сахарова, вул. Білогірська. Вартість м.кв. будівництва була в межах 4000-4300 грн. при існуючих сьогодні 6000 грн. в місті. За 2013р. Тернопільською міськрадою прийнято 22 рішення про надання земельних ділянок під будівництво і обслуговування гаражів, загальною площею 15,11 га, в т.ч. земельні ділянки для обслуговування гаражів гаражним кооперативом та обслуговування існуючих гаражів».

Цікавилися і платою за паркування в Тернополі, яка останніми роками змінювалася. Міський голова запевнив, що встановлення паркоматів та збільшення ставки до збагачення окремих тернополян не призвело.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Було встановлено тариф на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів з врахуванням збору за паркувальне місце в розмірі 2 грн. Було внесено зміни до попереднього рішення і встановлено тариф в розмірі 4 грн. Однак хочу вас запевнити, що збільшення тарифу не призвело до отримання надприбутків від провадження даної діяльності суб’єктами господарювання, тому що вони сплачують всі належні податки: податок з зарплати, податок з доходу, єдиний податок, також соціальні внески і всі інші платежі».

Як зізнався Сергій Надал, місто досі не отримало обіцяних 15 млн. євро від Європейського банку реконструкції та розвитку на модернізацію теплопостачання. На думку міського голови, Міністерство фінансів та СБУ не дали погодження Тернополю на одержання цих грошей через політичні мотиви.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top