Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Як боротися з весняною втомою?

Як боротися з весняною втомою?

Із приходом весни відчуваєте сонливість, втому і пригніченість? Можливо, у Вас сезонна депресія.

Нестача вітамінів, ослаблення м’язів, зміна світлового дня та атмосферного тиску змушують людський організм перелаштуватися. По-іншому сприймається й інформація: якщо взимку мозок її більше опрацьовував, то тепер активніші ті його частини, що відповідають за прийняття рішень. Не відкидають психологи і незадоволення собою, яке в жінок пов’язане з невлаштованим особистим життям, а в чоловіків – з професійною нереалізованістю. Усе це в комплексі й викликає депресію. В цьому випадку психологи рекомендують додати у свою буденність більше яскравих фарб.

МАРІЯ НІЖЕНКО, психолог:

«Якщо ви постійно йдете з роботи і сідаєте на якійсь зупинці, то, можливо, пройтися і сісти на наступній зупинці, або змінити дорогу, щось поміняти в своєму житті. Змінити, скажем так, для підняття настрою свій імідж, зачіску, макіяж, побалувати себе, купити якісь там аксесуари нові. Красиво свій стіл сервірувати».

У весняну пору на столі повинно бути більше зелені, фруктів, зокрема ананасів, овочів, горіхів, вівсянки тощо. Активнішим має бути і спосіб життя. Більше часу варто проводити на свіжому повітрі, а тим, хто працює в приміщення, треба подбати, щоб у нього потрапляло більше сонця. Тернополяни, хоч і на весняну депресію майже не скаржаться, знають й інші рецепти боротьби з весняною хандрою.

ЛЮБОВ:

«Не можу сказати конкретно, що я стикалася саме з весняною депресією. А як з нею боротися? Напевно, більше спілкуватися з близькими людьми, позитивно до всього ставитися, і все буде добре, не буде депресії».

ВЛАДИСЛАВ:

«Бути спокійним, напевно. Бути спокійним, не нервуватися через дрібниці. І тоді не буде депресії».

АРКАДІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ:

«Весні треба радуватися, молодим дівчатам, хлопцям – тільки радуватися весні. Ну і старикам тоже. Весна то є приливи енергії, кров і т.д.».

ЛАРИСА:

«Знаєте, ніколи в мене не буває депресії. В мене немає на те просто часу фізичного. Так що я з нею не борюся і Богу дякувати, вона мене минає якось».

А тим, кому весняна хандра не зустрічалася, варто знати, як її уникати й надалі.

МАРІЯ НІЖЕНКО, психолог:

«Перш за все, визначення своєї місії: для чого ми живемо на світі, що ми добре можемо зробити в цьому світі, для чого ми тут. Це йде побудова сталого графіку на кожен день, планування. Тому що коли ти зайнятий, ти не маєш часу думати про якісь інші відволікаючі моменти».

Також намагайтеся частіше посміхатися, помічати позитивні нюанси і достатньо відпочивати. Тоді навесні все цвістиме не тільки навколо, а й у вашій душі.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top