Ви знаходитесь: Головна / Новини / 88-річний ветеран УПА втік із Криму в Тернопіль

88-річний ветеран УПА втік із Криму в Тернопіль

Він народився в Росії і є ветераном Української повстанської армії. Чимало років прожив у Криму, але коли його від бандерівців приїхали рятувати співвітчизники, покинув домівку і на постійне місце проживання перебрався у Тернопіль.

Втомлений після доби у дорозі та схвильований своїм новим місцем проживання Володимир Чермошенцев виходить із потяга. Його зустрічають із квітами та звертаються не інакше, як «герой». Переселитися з Бахчисараю на Захід України колишнього воїна УПА змусили останні події в Криму.

ВОЛОДИМИР ЧЕРМОШЕНЦЕВ, ветеран УПА:

«Та я вже нікуди не поїду. Тільки в землю. Я не хочу з тими ворогами лежать в землі».

Наше місто з-поміж решти Західного регіону пан Володимир вибрав не випадково. Йому, як упівцю, близька історія Тернополя.

ВОЛОДИМИР ЧЕРМОШЕНЦЕВ, ветеран УПА:

«Мені посовєтовалі Тернопіль – самий святий город. Тому що тут був початок УПА, тут люди знали, що таке Україна».

За національністю чоловік, як каже сьогодні – «на жаль, росіянин». Народився на Поволжі. З 16 років воював в УПА. Зокрема, недалеко від Тернополя, на Волині. Свого часу поховав дружину та всіх своїх 4-х дітей. І сьогодні, коли Кримом розгулюють російські загарбники, наголошуючи при цьому, що вони місцеві, Чермошенцев не стерпів і залишив домівку.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Тут він, етнічний росіянин воював за Україну. І сьогодні він, етнічний росіянин втікає від російсько-путінських агресорів. І звичайно, куди, як не сюди? І ми думаєм, що маємо – влада українська, яка є в області, братство ветеранів УПА і вся громадськість області має зробити все можливе і неможливе, щоб його тут перебування було комфортним. І зараз ми пана Володимира відправляємо на оздоровлення в одне з кращих місць нашої області».

Після оздоровлення влада обіцяє забезпечити ветерана житлом. Крім Чермошенцева, сьогодні в Тернопіль повернулися троє кримських військових. Усі вони – з нашої області. Хоч обставини змусили залишити їхні частини, хлопці планують продовжити служити Україні.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top