Ви знаходитесь: Головна / Новини / В пересувному зоопарку у Збаражі знущаються над тваринами

В пересувному зоопарку у Збаражі знущаються над тваринами

Сьогоднішній випуск розпочинаємо із сюжету, не для людей із слабкими нервами. Наша знімальна група побувала у Збаражі. Там, в самому центрі міста розташований пересувний зоопарк. Умови в яких живуть дикі звірі – жахливі. Нам вдалося сфотографувати та зняти те, що відбувається на території.

Нестерпний сморід, бруд, холод, невеличкі клітки, відсутність питної води та їжі. Ось так живуть, чи  краще сказати існують, лисиці, вовки, леви, мавпочки, ведмеді та верблюд. Більше десятка диких звірів Волинського зоопарку в таких вагончиках гастролюють по містах України. Вони повинні були б тішити своїх відвідувачів, але дивлячись на умови їх утримання швидше хочеться заплакати.

ОЛЕНА ЛЕВЕНЕЦЬ, відвідувачка зоопарку:

«Сумно. Стан тварин. Вони, на мою думку, не заслуговують не заслуговують такого ставлення від людей».

Хворобливий стан звірів видно неозброєним оком. Вольєри настільки затісні для тварин, що, до прикладу верблюд, може лише стояти навколішки. Йому дуже важко підвестися, клітка не перевищує двох з половиною метрів у висоту, хоча повинна мати – чотири. Тож велика за розміром тварина ледь поміщається, ходити не може, а про справляння біологічних потреб годі й говорити. Ця ж проблема стосується й іншим мешканців зоопарку.

ОЛЕНА ЛЕВЕНЕЦЬ, відвідувачка зоопарку:

«Згідно з законодавством розмір клітки має складати 30 квадратних метрів на одного ведмедя і висота клітки три метри. Те, що ми бачили там, ми бачили там. Розмір далеко від необхідних».

Згідно з Законом України про захист тварин від жорстокого поводження, створення пересувних звіринців взагалі забороняється. Із цим ми звернулися до державної екоінспекції Тернопільської області, там пообіцяли надати висновки комісії уже в понеділок. Після оприлюднення цього матеріалу ми надіємося і на реакцію правоохоронних органів.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

1 коментар

  1. IAB - Information and analytical offices animal advocates

    Дякуємо за статтю, за те що піднімаєте тему і даєте їй оцінку. Можливий варіант розслідування: долучення до вирішення питання порятунку тварин екоінспекторів, ветеринарної міліції, податкових інспекторів та міліції. Підприємець, що утримує (законно чи не законно?) об”єкти тваринного світу, зареєстрований як платник податків в одній із областей України – з”ясувати в якій, які документи він має на тварин, де і як вони були отримані. З”ясувати чи має власник дозволи від ветеринарів, екологів, дозвіл на тимчасове перебування на певній территорії (оренда земельної ділянки для розташування пересувного звіринцю від органім місцевого самоврядування), якщо так, то порушення органом місцевого самоврядування КпАП зафіксувати також… Всі данні викласти в скарзі до прокуратури. Тварин утримують з порушеннями, що говорить і про кримінальну відповідальність власників та тих, хто видає дозволи таким власникам. Порятунок тварин є першочерговим завданням – провести перемови про передачу тварин (питання куди? вирішити індивідуально!).
    З усіх питань будемо раді допомогти. Группа з реорганізації зоопарків https://www.facebook.com/groups/1488800308008757/
    З повагою, Луцюк Людмила – адвокат тварин ІАБ.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top