Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / В Тернополі стало на одну екопарковку більше

В Тернополі стало на одну екопарковку більше

Екологічну парковку облаштовують в одному з дворів Тернополя. Запрацювати вона має вже за тиждень-другий. Наступним кроком у впорядкуванні цих будинків стане облаштування відмостку навколо нього.

Мешканці будинку на Злуки, 43 тепер матимуть, де паркувати свої авто. Місце для стоянки їхніх залізних коней буде екологічно чистим. Такий проект громадяни вибрали, коли попросили в міської влади зробити у дворі місце для парковки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Розміри парковок були менші в дворі. Оскільки мешканці звертались з тим, що розширте нам місце, де можна паркувати машини. Було запропоновано дещо зменшити, за їхньою пропозицією, ті зони, які раніше використовувалися, як зелена зона для трави, на їхньому місці облаштувати т.зв. екопарковки. Принцип цієї екопарковки – це кладуться спеціальні бетонні блоки, всередині висаджується трава, вода має вільний доступ, стікає прямо в землю».

ВОЛОДИМИР МАЛКО, начальник КП «Міськшляхрембуд»:

«В межах парковки вода практично, яка падає, просочується і йде в землю, а лишня вода буде переходити, якщо вже злива буде чи якесь понадприроднє явище, буде переходити через дорогу. Побудована дощова каналізація і вода буде попадати в дощову каналізацію».

Раніше проїжджа частина у дворі була 3 метри завширшки, розповідає Володимир Малко. Тепер її збільшили до 5,5. Відповідно, транспорт може вільно проїжджати і припарковані авто йому не заважатимуть. Мешканці, хоч і задоволені такою новинкою, мають й інші прохання до влади.

ІГОР МАЛИШЕВСЬКИЙ, мешканець будинку на вул. Злуки, 43:

«Тут дуже багато невирішених проблем ще є: біля будинків ще обмостки потрібно зробити. Ну я думаю, це також зробиться. Ми вже надіємося, що до ладу все доведеться».

ЛІЛІЯ СВЕРДЛОВА, голова ОСББ «Злуки, 43»:

«В нас дуже погана відмостка була зроблена ще з моменту здачі в експлуатацію нашого будинку. Тобто в 1978 р. ми заселилися сюди. Її обіцяли тоді будівельники переробити, бо ми кооперативний будинок. Але як люди вселилися, так будівельники пішли і забули про це».

Зробити відмостки міська влада планує за фінансової підтримки підприємця, який відкрив свій заклад поруч. Оскільки обіцяних грошей на облаштування двору він так і не дав.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Є зобовязання, які брав на себе підприємець, який поруч з будинком будував свою споруду. Він брав зобов’язання на себе зробити відмостки і асфальтування. Оскільки асфальтування зробили, зараз є необхідність зробити відмостки і виконати ті і інші зобов’язання, які він на себе брав. Тому я думаю, що з понеділка ми звернемося до підприємця, щоб нагадати йому про його зобов’язання. Але в будь-якому випадку відмостку прийдеться доробляти».

Облаштовувати проїзд на Злуки, 43 почали ще минулого року. За попередніми розрахунками, весь ремонт обійдеться більше, ніж у мільйон гривень. Екопарковку, за сприятливої погоди, планують доробити за 2 тижні. Служитиме вона років з 5, обіцяють комунальники. До речі, це друга екологічна паркова в нашому місті. Першу, хоч і значно меншу, встановили минулого року.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top