Ви знаходитесь: Головна / Новини / Екіпаж корвету «Тернопіль» гостює в нашому місті
Екіпаж корвету «Тернопіль» гостює в нашому місті

Екіпаж корвету «Тернопіль» гостює в нашому місті

Із корвету «Тернопіль» – в місто Тернопіль. Більше 40 моряків судна днями приїхали в наше місто. Вчора вони зустрілися з місцевою владою.

Майже половина екіпажу корвету, дехто – із сім’ями, приїхали погостювати в Тернопіль. Дружина старшого мічмана Лілія Тимощук моряків судна називає рідними. Розповідає, щодня, поки тривала облога корвету, ходила до причалу, як на роботу, носила цигарки, воду, цукерки. Через свою та чоловікову прихильність до України в Криму стала чужою.

ЛІЛІЯ ТИМОЩУК, дружина старшого мічмана корвету «Тернопіль»:

«За цей місяць настільки люди стали ворогами, що просто було навіть тяжко уявити. Я коли прийшла звільнятися з роботи, я пропрацювала там 13 років, зі мною більша частина людей навіть не здоровалася тільки через те, що я їду в Україну, що я повертаюся в Україну, що я не прийняла російське громадянство. Мені телефонувала мама, телефонував син, телефонували друзі – вони всі в Україні, то я, звичайно, розмовляла українською мовою, то я вислухувала такі просто страшні речі».

Хоча екіпажу довелося залишити борт корвету, моряки сподіваються, що це ненадовго. Адже зізнаються, одного без іншого просто не існує.

ОЛЕКСІЙ КИРИЛЛОВ, помічник командира протичовнового корвету «Тернопіль»:

«Корвет «Тернополь» – это не кусок корабля, кусок метала. Корвет «Тернополь» – это как бы единое целое со своим экипажем. Если их разделить, то ни мы сейчас не будем являтся корветом «Тернополь», ни тот кусок метала, который остался в Севастополе уже никогда не будет корветом «Тернополь». Поэтому, конечно, очень тяжело, что нас лишили практически дома».

Поділяє думку помічника командира і тернопільська влада. Посадовці додають, частиною цього організму є і Тернопільщина разом з її мешканцями.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Тернопільська область – це не лише ці терени. Корвет «Тернопіль» для нас теж був і залишається частиною тернопільської землі, частиною нашого краю, частиною нашої такої маленької батьківщини, рідного дому. В цей період часу не тільки кожна людина старшого віку вболівала, переживала, в ці дні навіть школярі, які спостерігали за подіями, малювали корвет «Тернопіль» в своїх малюнках».

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради:

«За останніх півроку ми всі змінилися, змінилася наша держава, змінився кожен з нас. І я думаю, що це змінить наше майбутнє, змінять майбутнє наших дітей, отих діточок, яких сьогодні в обов’язковому порядку забрали з дому і повезли, не знаючи куди».

Екіпаж корвету «Тернопіль» передав владі найцінніше, а це: прапор, герб корвету і горлечко від пляшки шампанського, яку, за традицією, розбивають об борт судна при першому спуску його на воду. Як гості, так і господарі сподіваються на тимчасове зберігання, поки корвет морякам не повернуть. Поки що екіпаж гостюватиме в нашому місті. Далі, ймовірно, передислокується в Одесу.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top