Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Замість голови ОДА в Тернополі буде префект?

Замість голови ОДА в Тернополі буде префект?

Обласні державні адміністрації в Україні можуть зникнути. На їх місці створять нові для нашої держави органи управління – префектури. Такі реформи регіональної влади розробив Уряд.

Виконуючий обов’язки Президента Олександр Турчинов розпорядився внести на розгляд Верховної Ради проект децентралізації влади. За цим задумом органи місцевого самоврядування зазнають ряду змін.

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК, Прем’єр-міністр України:

«Ліквідація ОДА, формування виконавчих комітетів на місцях, передача функцій щодо управління відповідними територіями виконавчим комітетам, позбавлення органів прокуратури функцій загального нагляду, передача функцій загального нагляду префектурам, створеним на відповідних територіях, внесення змін до бюджетного і податкового законодавства, де на території відповідної області буде залишатись частина доходу».

На думку Прем’єра, це стимулюватиме владу і громаду до відповідальності, створюватиме робочі місця, розвиватиме бізнес і даватиме прямі надходження до місцевого бюджету. В результаті громада контролюватиме: дошкільну та шкільну освіту, первинну медицину, швидку допомогу, комунальне господарство, охорону правопорядку, пожежну охорону та соціальний захист. Райони займатимуться: спеціалізованою шкільною освітою, вторинною медициною, стаціонарами загального профілю. А професійно-технічну освіту, спеціалізовану меддопомогу, планування регіонального розвитку, збереження природних ресурсів, дороги та іншу інфраструктуру області розвиватимуть на регіональному рівні.

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН, Віце-премєр-міністр України:

«А обласні державні адміністрації в тому вигляді, які є, будуть ліквідовані, будуть створені префектури, де голова ОДА, чи префект, по-новому, буде виконувати функції наглядові, тобто щоб не було порушення законодавства з боку органів управління, органів місцевого самоврядування, координаційні дії органів виконавчої влади на територіях, ті, які залишаться, і буде здійснювати управління територіями в разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Передача повноважень радам може вирішити ряд проблем на місцевому рівні. Така ситуація кілька років тому була і в Тернополі.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, політик:

«Згадати можна не дуже добрий приклад, коли це були протистояння на місцевому рівні. Це, скажем, та сама сміттєва криза, яка була в Тернополі. Через те, що голова облдержадміністрації має абсолютно свої бачення. На жаль, достатньо меркантильні. І цими баченнями абсолютно зневажав позицію людей і в т.ч. Тернопільської міської ради. Йому було байдуже, що буде, тому що він людина, призначена з Києва, і він вирішував виключно свої проблеми корупційного характеру, які завдавали величезних збитків для тернопільської громади».

В розробці нової форми регіональної влади український Уряд опирається на досвід поляків. Хоча за такою схемою працюють і в багатьох інших країнах світу.

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН, Віце-премєр-міністр України:

«Этот путь проходили разные страны. Мы базируемся на польском опыте, действительно. И вы посмотрите, какая Польша была в 90 году и какая она сегодня».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top