Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / За продаж квартири на торгах – до суду

За продаж квартири на торгах – до суду

Тернополянка раптово втратила чоловіка, а заодно й квартиру. Після смерті власника виконавча служба продала помешкання через борги. Жінка почала судитися з виконавцями.

2-кімнатна квартира в центрі Тернополя, на Замковій, належала її чоловікові. Та 18 жовтня 2012 р. його не стало. І житло перейшло до інших власників. Пані Ірина про це дізналася лише через 2 місяці, при оформленні спадщини. Через борги перед банком квартиру продали на торгах за 187 тис. гривень. Хоча оцінка помешкання перед першим аукціоном, на якому майно так і не продали, була близько 250 тисяч. І купили житло родичі працівника виконавчої служби.

ІРИНА ТРАЧ, позивач:

«Який на даний момент є заступником І відділу виконавчої служби, на імя своєї тещі. По дорученню ця квартира куплена, теща доручила цю квартиру купляти на торгах своїй дочці, дружині Кузьми. Сімейний підряд такий вийшов».

У виконавчій службі пояснюють, брати участь в торгах може будь-хто, навіть працівник їхнього управління. А у вересні 2012 р. квартиру передали спеціальній фірмі, тому що про це у заяві ще влітку просив сам боржник.

ЮРІЙ КОВАЛЬ, заступник начальника управління ДВС ГУ юстиції в області:

«Він просить передати на зберігання іншому зберігачу арештоване майно, саме цю квартиру, яка знаходиться по вул. Замковій. Оскільки регулярно виїжджає за межі Тернополя та не має можливості виконувати обов’язки зберігача. За його заявою дана квартира була передана спеціалізованому підприємству СП «Юстиція», яке якраз і здійснювало реалізацію цього майна».

Це ж підприємство і повідомляло боржника про дату торгів. Хоча пані Ірина каже, що ніяких листів не отримувала.

ІРИНА ТРАЧ, позивач:

«Слободянюк, директор тої фірми, предоставив в суді конверт, на якому є штамп – 18 жовтня, що ніби повідомляли нас про те, що мають бути торги. І що ніхто не відкрив дверей. Але саме цікаве те, що 18 жовтня помер мій чоловік. Двері були відкриті круглодобово».

У виконавчій службі підтверджують, що повідомлення про аукціон надсилали. Але віддавати їх жінці винного не зобов’язані законом. А от заява про смерть чоловіка у перший відділ ДВС не надходила.

ЮРІЙ КОВАЛЬ, заступник начальника управління ДВС ГУ юстиції в області:

«Дана заява до І відділу не надходила. І відмітка в Книзі реєстрації вхідної документації І відділу відсутня. Крім цього, згідно відібраних пояснень у працівників відділу, які здійснюють реєстрацію вхідної кореспонденції, було встановлено, що підписи, які проставлені на відмітці, саме на копії цієї заяви, вони не належать працівникам І відділу Державної виконавчої служби. Походження цього підпису ми встановити не можемо».

Виконавці сподіваються, що походження підпису встановить міліція. Адже зараз розслідуванням справи займається вона. Свою оцінку ситуації має дати і прокуратура. Також справу розглядає тернопільський Апеляційний суд.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top