Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Майно попередньої влади продаватимуть

Майно попередньої влади продаватимуть

Українці мають шанс купити авто Януковича чи його заступників. Майно вже колишніх держпосадовців продадуть. Це один із кроків боротьби з корупцією попередньої влади.

Сьогодні в автопарку попередньої державної влади – трохи більше 140 автомобілів. Половину з них сьогоднішній Уряд вирішив продати. Збуватимуть авто за допомогою торгів.

ОСТАП СЕМЕРАК, міністр Кабінету Міністрів України:

«Ми очікуємо, що на початку червня, згідно цього законодавства, в найстисліші терміни відбудеться аукціон з продажу автомобілів. Ми будем робити все можливе для того, щоби максимально дорого продати ці автомобілі. Навіть прийняли рішення до кожного автомобіля надати паспорт, там, де чиновники високого рангу їздили для того, щоб це можливо було. Може це комусь буде цікаво – купити автомобіль, на якому їздив Янукович, чи там Лазаренко».

Яку суму виручать за авто, передбачити важко. Адже аукціони не мають заздалегідь встановлених цін. Та все вторговане за транспорт та інше продане майно, запевняє міністр, напряму направлять в держбюджет, щоб не залишати кошти на жодних спецрахунках. Загалом, контролювати бюджетні гроші, за нововведеннями Уряду, буде спеціально створений орган.

ОСТАП СЕМЕРАК, міністр Кабінету Міністрів України:

«Ми розглянули концепцію створення такої установи, яка повинна в собі поєднати розпорошені функції контролю за витрачанням державних, бюджетних коштів та боротьби з економічною злочинністю, уникання від сплати податків. Ми змінили регламент роботи Кабінету Міністрів, скоротивши його більш, ніж в 2 рази по термінах. Ми унеможливили блокування проходження проектів актів окремими міністерствами, відповідно, окремими чиновниками, ввівши таку норму, як мовчазна згода».

За цією нормою, якщо для проходження проекту виділено 5 чи 10 днів, чиновник має дати відповідь за цей час. Інакше вважатиметься, що цей документ схвалений. Так посадовці не зможуть його заблокувати. Та оскільки швидкість не завжди відповідає якості, для більшої ефективності роботи над документами, відродили урядові комітети. До їх складу входять представники Уряду, народні депутати та експерти. Сьогодні діє вже 4 таких комітети.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top