Ви знаходитесь: Головна / Новини / Медичній галузі міста не вистачає грошей

Медичній галузі міста не вистачає грошей

Єдина проблема тернопільської медичної сфери – недофінансування. Саме браку коштів була, в основному, і присвячена сьогоднішня підсумкова прес-конференція, під час якої озвучили результати аналізу роботи в галузі охорони здоров’я Тернополя за минулий, 2013-ий. Скільки ж грошей бракує цього року – далі.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я і медичного забезпечення:

«Останні три роки, галузь працює в умовах постійного, хронічного недофінансування».

У 2012-му медицина міста недоотримала майже 20 мільйонів гривень.  В минулому 2013-му, 21 мільйон. Цього ж року охороні здоров’я Тернополя не вистачає близько 28 мільйонів гривень. Того, що виділяє держава, не вистачає навіть на зарплати працівникам, каже Ростислав Левчук. Тому на, так звану «господарку», інколи не залишається нічого.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я і медичного забезпечення:

«В цих умовах, коли держава не виділяє нам коштів, ми повинні так змобілізувати і зорганізувати роботу, щоб забезпечити рівень надання допомоги на тому рівні, щоб відповідав сучасним вимогам і мешканцям Тернополя. Друге – тримати в належному стані апаратуру і всю інфраструктуру. І якимось чином розвиватися, звідки ці кошти можуть надходити?»

А надходять вони здебільшого від людей. Значну частину бюджетів лікувальних закладів складають благодійні внески. Начальник відділу охорони здоров’я наголошує, здають гроші виключно добровільно. Інше джерело надходжень – міський бюджет. Допомагають також спонсори та меценати.

Серед негативу звичайно є і позитив. Перше – лікарняні заклади, незважаючи ні на що, поповнюються сучасним медобладнанням. Друге – народжуваність в місті лише зростає.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top