Ви знаходитесь: Головна / Новини / Новий чиновник не завжди кращий за старого

Новий чиновник не завжди кращий за старого

Заміна посадовців, яку сьогодні пропагують по Україні, не є люстрацією. Адже сам термін передбачає заборону чиновникам, які скомпрометували себе на посаді, працювати в державній службі. Натомість у нас поки що одних діячів міняють на інших.

Про люстрацію в радах, силових і правоохоронних органах, держслужбах сьогодні кричать на кожному кроці. В основному на звільнені місця приходять нові люди. Проте не всім до вподоби і їхні кандидатури. А політичні партії все ж намагаються пропхати в посадові крісла своїх протеже. За люстрацію, зокрема правоохоронних органів, взявся і Кабінет міністрів.

ВІТАЛІЙ ЯРЕМА, І віце-прем’єр-міністр України:

«Найближчим часом буде презентована нова структура Міністерства внутрішніх справ. Вона абсолютно нова. Ми готуємо дуже серйозну законодавчу базу по прокуратурі. Тому що прокуратура сьогодні має дуже багато функцій, які не властиві для неї, ми вважаємо: це і загальний нагляд, це здійснення загального процесуального керівництва, що не повинно бути. Ці питання зараз активно ми опрацьовуємо для того, щоби діяльність цих структур була абсолютно прозорою і саме головне, щоб вона відповідала вимогам європейських стандартів і основне – це служила людям, а не забезпечувала діяльність якоїсь політичної сили, яка перебуває у владі».

Днями закон, який передбачає люстрацію суддів, прийняли і у Верховній Раді. Перевірять й інші структури. Головне, каже Прем’єр-міністр України, щоб було кого на кого змінювати.

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК, Прем’єр-міністр України:

«Дані вказівки підрозділам внутрішньої безпеки, це, в першу чергу, стосується податкової, митниці, податкової міліції, правоохоронної системи щодо проведення поетапної зміни кадрів. Я вам відверто кажу, що є проблема в тому, що треба міняти, але виникає питання «на кого?»

Повне оновлення кадрів не виправдане й тому, що при цьому держава може втратити й справді кваліфікованих фахівців, які належно виконують свою роботу при будь-якій владі.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, політик:

«Людина, яка працювала навіть в попередній владі, ми розуміємо, що вона працювала в певній системі, але це є фахівець, вона має право і  можна розглядати те, що вона повинна слугувати і працювати на благо нової України, яку ми зараз будем будувати. А є частина посад, які, в принципі, не можна надавати старим чиновникам. Тому що вони себе настільки дискредитували, що туди треба приводити молодих людей, які, можливо, щось не будуть знати, залучати консультантів, міжнародних в т.ч., які будуть проводити навчання, вчити цих людей, як правильно працювати. І ефект обов’язково буде».

Так звана люстрація, популярна сьогодні в країні, на думку Романа Заставного, є простим очищенням держави. А суперечки і змагання за посади, які сьогодні тривають і в Тернополі, дискредитують те, за що стояв Майдан.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top