Ви знаходитесь: Головна / Новини / Під стінами міськради пікет, а в сесійній залі – голосування
Під стінами міськради пікет, а в сесійній залі – голосування

Під стінами міськради пікет, а в сесійній залі – голосування

А в той час, коли під стінами міськради відбувались сутички, в приміщенні, в сесійній залі – розпочалось голосування. Одразу ж потрапити всередину не всі журналісти мали змогу, як біля центрального, так і біля службового входу, чатували молодики. Вони й не пускали кореспондентів. То ж, що відбувалось на засіданні – далі.

В порядку денному сорок сьомої чергової сесії Тернопільської міської ради майже двісті шістдесят питань. Засідання розпочалось, як і планувалось о 9-ій годині і депутати навіть встигли проголосувати за деякі додаткові проекти. Проте через 15-20 хвилин активісти увірвались в залу.

 «Ну що депутати, під яким гаслом ви прийшли сюда?»

Виступити і висловитись дозволили усім, хто виявив таке бажання. Тут же з’ясувалось, що проблеми і пропозиції у всіх різні.

 «Знищуються парки – це є легені нашого Тернополя. Наш Тернопіль займав 2 місце в Радянському Союзі, по озелененню і чистоті. Зараз, за роки Незалежності, ми скотилися до 14 місця в Україні».

 «Майдану байдуже, яка партія зараз при владі. Чи то «Партія Регіонів», чи «комуністи», чи «Свобода», чи ще якась інша партія. Нам байдуже, ми хочемо справедливості».

 «Щоб внормувати будівельний бізнес, щоб враховувались інтереси громади з створенням нормального сприятливого екологічного середовища і таке інше».

 «Щось в нашому місті робиться не так, щось робиться не то. І коли ми готувалися до цієї сесії, я спілкувався з людьми, дуже багато нарікань і правдивих нарікань».

Щоправда не всі виступи відбувались спокійно та врівноважено.

 «Закрийте, будь ласка, рот і не перебивайте мене. Якщо ви вийшли до мікрофону, то відносьтесь з повагою до людей. Не рахуйте себе святим. Ставтесь до всіх так, як ви хочете, щоб до вас ставились. І нагадайте про своє регіональне минуле, коли ви були помічником «Партії Регіонів».

Проблеми – різні. Починаючи від сфери охорони здоров’я, закінчуючи межами парків та передачею гуртожитків. Все сказане депутати на чолі з головою міста вислухали і прийняли рішення створити відповідну комісію, до складу якої увійдуть голови депутатських комісій, представники фракцій, мажоритарники і члени громадських організацій. Вони й опрацьовуватимуть скарги та вимоги людей.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Доручити цій комісії вивчити дані питання, в місячний термін, до проведення наступної сесії Тернопільської міської ради. По кожному пункту дати чіткий висновок, дати чітку інформацію, наскільки ці дані відповідають дійсності. Там, де є порушення, вказати, як їх необхідно усунути, якщо ці порушення допущені, то з чиєю вини вони допущені. Підготувати це на розгляд наступної сесії Тернопільської міської ради. Якщо є необхідність, разом з цим звітом, направити відповідні проекти рішень, про внесення змін, доповнень, або скасування раніше прийнятих рішень».

З цим рішенням активісти погодились і покинули сесійну залу. Після чого, депутати взялися за голосування порядку денного. Прийняли зміни до бюджету, затвердили схему санітарної очистки Тернополя та підтримали питання щодо проголошення 8-го та 9-го травня днями жалоби за загиблими у Другій світовій війні. Та заборону використання радянської, комуністичної і нацистської символіки.

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради:

«Щорічно 8 та 9 травня приспускати державний прапор з траурною стрічкою на всіх будівлях міста Тернополя, незалежно від форм власності. Обмежити проведення розважально-концертних заходів та спортивних змагань на території міста».

Без перерви працювали до 14-ої години.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top