Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни окремо платитимуть водоканалу за аварійне та абонентське обслуговування
Тернополяни окремо платитимуть водоканалу за аварійне та абонентське обслуговування

Тернополяни окремо платитимуть водоканалу за аварійне та абонентське обслуговування

Відтепер тернополяни окремо платитимуть водоканалу за аварійне та абонентське обслуговування. Раніше, розповідають у комунальному підприємстві, це входило в основний тариф. Однак Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, вирішила: в тарифи не повинні включатися витрати, які несуть водоканали у зв’язку з проведенням певної роботи всередині будинків. Адже це не входить до ліцензованої діяльності таких підприємств.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Ми включали в розрахунки ці витрати. Відповідно, споживачі не бачили цих витрат. Вони в нас були включені в загальну послугу, і, в принципі, логіка десь говорить про те, що там би вони і мали бути. На жаль, позиція з часом і законодавства, і Нацкомісії змінилася. Був перший варіант, щоб просто не займатися, оскільки вони не компенсовуються, і відповідно, передати ці повноваження комусь іншому. Або, другий варіант, займатися, але тоді визначити шлях відшкодування  цих витрат».

Витрати на абонентське та аварійне обслуговування (вночі, у вихідні та святкові дні), запевняє Володимир Кузьма, чималі. Місто компенсувати ці кошти можливості не має. Усі абоненти, кажуть у водоканалі, платитимуть однаково –3 гривні 43 копійки з квартири на місяць за обидві послуги.

До слова, оскільки це обслуговування – додаткове, балансоутримувач чи об’єднання співвласників будинку вправі відмовитися від обох чи однієї з них.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Наразі орган місцевого самоврядування визначив, що за загальним правом ми надаєм ці послуги. Але ми роз’ясняємо власникам, що вони вправі відмовитися. Для цього вони повинні звернутися в водоканал і ми повинні узгодити, яким чином будуть надаватися там послуги. Бо такого, що взагалі ніхто не буде надавати, не може бути».

  Натомість, основний тариф для населення залишиться незмінним.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top