Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільський Майдан розсварився

Тернопільський Майдан розсварився

Тернопільський Майдан розсварився. На традиційному недільному віче громада розділилася на тих, хто «за» і тих, хто «проти». Що стало «яблуком розбрату» між людьми?

Традиційне недільне віче розпочалося закликами до боротьби та об’єднання проти російського ворога. Згадали і про призначення нових людей на державні посади, зокрема начальника обласної міліції.

представник Самооборони майдану:

«Була застосована нова процедура призначення – конкурс. І Єгор Соболєв, який входить в цю комісію, сказав, що від громади тернопільської туди до них практично не надійшло пропозицій. Пропозиції були лише ті, які висунув колектив міліції. Самооборона Майдану виступає проти партійних квот».

Та частина натовпу супроводжувала промови вигуками «Ганьба!» і виступаючі взялися агітувати за єдність у боротьбі із ворогом.

БОГДАН БРИЧ, 4-та сотня Самооборони Євромайдану:

«На Майдані стояли люди не за партії. Ніхто не стояв ні за «Свободу», ні за «Батьківщину», ні за «УДАР». Люди стояли за те, щоб народилося громадянське суспільство. І воно народилося там, на Майдані. Воно ще кволе, мале мов немовля, але воно вже є».

 Тернополянка: «В мене також є питання до «Свободи», до «УДАРу», до «Батьківщини». Але не час зараз це робити – на нашому порозі війна, ворог, який ненавидить Україну і готовий знищити кожного дня. Опам’ятайтеся люди! Не робіть розбрату. Зараз нам треба бути як ніколи єдиними».

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, депутат Тернопільської облради:

«Зараз боротьба йде там, на кордонах. І ворог, який буде нападати, буде забирати нашу незалежність і нашу свободу. І тут, якщо ми зараз будемо не єдині, він саме цього хоче. Повірте, переможе не «УДАР», і не «Батьківщина», і не «Свобода», переможе третя сила, яка зараз дуже би хотіла, щоби так було, щоби нас розєднали».

Тернополянка: «Майте совість! Хочете біди? Не дай Бог. Вірте в Бога і надійтеся на Божу волю. Бо тяжко Бог вас всіх покарає. Не пхайтеся до влади! Не представляйте, що ви є дами…і т.п.».

Натомість новопризначеному начальнику Тернопільської обласної міліції Василю Облещуку слова не дали. Попри те, що на майдан його запросили ще в п’ятницю на пікеті обласного УМВС, до мікрофона чоловіка не допустили.

ВАСИЛЬ ОБЛЕЩУК, начальник Тернопільської обласної міліції:

«Я був запрошений на захід, який проходив на Тернопільському майдані, тому що я згідно рішення комісії прийшов на посаду начальника управління. Раз мене запросили на Майдан, я хотів сказати свою позицію з того чи іншого бачення: відносно працівників міліції, відносно призначень на посади, як воно проходило. Але Володимир Іванович (прим. – Стаюра) сказав зачекати поки. Ні, він це не пояснив. Сказав, що він організовував захід, значить, його бачення, кому хоче слово надає».

Боротьба за право висловитися на майдані розігрілася не тільки серед посадовців. Пересічні громадяни, які мали свою позицію з тих чи інших причин, і хотіли її висловити, буквально билися за мікрофон.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top