Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські пластуни присягнули привселюдно

Тернопільські пластуни присягнули привселюдно

Присягу на дотримання пластових обов’язків привселюдно склали тернопільські скаути. Традиційні урочистості цього року відбулися пізніше, ніж зазвичай. Та це не вплинуло на святкову програму і настрій пластунів.

12 квітня українські пластуни відзначили 102-гу річницю з Дня складання першої пластової присяги у Львові. Через несприятливу погоду урочистості з цієї нагоди відбулися на 2 тижні пізніше. Та це не зіпсувало атмосфери свята і не зламало пластового духу. Тернопільські скаути відзначають силу пластової присяги в їхньому повсякденному житті.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, генеральний секретар світового Пласту:

«Ми з дружиною складали Пластову присягу. І ми стараємся по життю повністю нею керуватися. Тобто це такий досить простий дороговказ, життєвий орієнтир, як будувати в т.ч. і сімейні стосунки, взаємодопомоги, дружби, вірності Богові і Україні».

Присягу в цей день складали не всі пластуни. Як пояснює референт уладу старших пластунів тернопільської станиці, для цього треба пройти відповідну підготовку.

НАТАЛІЯ ГАЙДУК, референт УСП станиці Тернопіль:

«Пластову присягу складають пластуни, віком приблизно від 12 років, після того, як вони побули 1 рік в Пласті, пройшли, скажем так, теоретичний курс, а згодом відбули табір, і вони мають право тоді складати першу пластову присягу»

Та квітнева присяга – свято не тільки старших пластунів. Молодше покоління також розуміє пластові закон та обов’язки.

МАРТА БОДНАР, пластунка:

«Я уже в Пласті 3-й рік. Я сюди пішла, тому що Пласт навчає бути справжнім українцем і любити Україну».

ВЕРОНІКА ТУРСЬКА, пластунка:

«Пласт виховує дітей, він навчає їх якогось розуму, якогось розуміння людей, щоб люди були ввічливі, а не такі, як деколи».

День пластової присяги завершився для тернопільських скаутів різноманітними спортивними і мистецькими активітетами, а також символічним запаленням пластової ватри.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top