Ви знаходитесь: Головна / Новини / Український народ віддали під покров Матері Божої

Український народ віддали під покров Матері Божої

Український народ віддали під покров Матері Божої. Тисячі тернополян прийшли у неділю на Театральний майдан.

Вперше під Її заступництво християни приступили на початку 10-го століття в Константинополі. Приблизно в цей же час у Києві Ярослав Мудрий віддав людей під опіку Богородиці, цим захистивши їх від печенігів. Вдруге під покров Матері Божої українці приступили в Зарваниці у 1995 р. Цих вихідних таке дійство відбулося втретє.

МИХАЇЛ ПАСТУХ, віце-ректор Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Й. Сліпого:

«Весь народ буде відданий під покров Матері Божої з тою різницею, що не в одному місці, а це буде у всіх містах і парафіях УГКЦ і в Україні, в діаспорі. І в Тернополі таким знаком присутності Божої Матері серед нас буде копія Зарваницької Матері Божої, привезена з Зарваниці. Вона також є коронована Папою Іваном Павлом ІІ, коли Блаженний був в Україні».

З того часу оригінал ікони не виносили з храму. Проте її копія мандрує різними куточками Землі. Ініціатор спільної недільної молитви Блаженніший Святослав у своєму посланні до українців наголосив на особливій актуальності заступництва Богородиці сьогодні:

 «У нашій великопостній мандрівці Господь Бог посилає вам своє слово, закликаючи до щирого навернення, до внутрішньої переміни, а як запоруку свого благословення на цій дорозі дає нам знак – пресвяту Пречисту Преблагословенну славну Владичицю нашу Богородицю Єприсну Діву Марію».

Вірять у заступництво Богородиці і тернополяни, які прийшли у неділю на Театральний майдан.

РУСЛАНА:

«Ми цілою сім’єю прийшли: мама моя, дочка, чоловік, ми всі прийшли, бо надіємося на Бога в теперішній час дуже важко жити всім людям. І ми всі надіємося, тільки на Бога зараз всім треба надіятись».

ЮРІЙ:

«Прийшли молитися за Україну, щоби був мир і спокій в Україні. Надіємся і вірим в те, що Діва Марія нам допоможе, вбереже нас від війни, від загарбників російських».

ОЛЕСЯ:

«– Сьогодні відбувається, що Україна – під покровом Богородиці. – Ти віриш, що Богородиця допоможе Україні? – Вірю, бо Богородиця завжди охороняє Україну і кожну країну».

Чин віднови посвяти українського народу відбувся одночасно у всіх містах України.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top