Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Українцям доведеться «затягнути пояси»

Українцям доведеться «затягнути пояси»

Україна живе в боргах і продовжує нарощувати нові. Тільки аби покрити відсотки по тому, що винні, сьогодні йде 10-та частина бюджету. На чому економитиме Уряд, щоб віддати борги, та ще й заробити на майбутнє?

Сьогодні Україна живе за заборговані гроші та за ті, що було зароблено до 2010 р. Як повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак, запас валют в нашій державі за останні три роки зменшився вдвічі. Резерви продали, аби віддати, що винні. Натомість стало більше чиновників у центральних органах виконавчої, місцевій владах, судах, прокуратурах.

ОЛЕКСАНДР ШЛАПАК, міністр фінансів України:

«Економіка практично стояла на місці. 24 останніх місяці ми стагнуємо, ми не ростемо взагалі. Натомість наші соціальні стандарти зростають і зростають дуже стрімко – в 11 разів з 2004 р. Мені ніколи не шкода цих стандартів, тому що це пенсії, це мінімальні заробітні плати, але хочу ще раз підкреслити: їх можна, зростання це оплачувати за рахунок зростаючої економіки, а не за рахунок боргів, яких ми нахапаємося».

Зважаючи на це, Кабмін запланував набрати 30 млрд. грн. додаткового доходу і на 32 млрд. грн. скоротити реальні видатки.  Прибутки братимуть з: підвищеної платі за користування надрами, податкового навантаження на заможне населення, росту акцизів на алкоголь, тютюн, скорочення податкових пільг, розширення бази оподаткування тощо. Економити витрати будуть, відмовившись від капітальних ремонтів, будівництв, нових автомобілів, комп’ютерів, мобільних телефонів у центральних апаратах влади та на місцях. Наприклад, в Міністерстві фінансів з 12 автомобілів залишиться один. Решту машин, які і всі державні дачі, будинки, санаторії та інше продадуть. Мінімальну зарплату та ряд соціальних видатків заморозять на рівні 2013 р. До кінця року обіцяють скоротити 26 тис. чиновників, 72 тис. силовиків. Зменшать і видатки на Верховну Раду, Адміністрацію Президента – на 50%,  судову владу та місцеві бюджети.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, політик:

«Якщо ми хочемо реалізовувати якісь проекти, ми повинні, в першу чергу, показати, що органи місцевого самоврядування, місцева влада залучає всі можливі кошти, які є на місцях. Це проведення публічних відкритих аукціонів зі всіма типами нерухомості, з майном, і в т.ч. земельних аукціонів. Це дозволить вирішити 2 проблеми: загальну таку корупційну складову, яка присутня у всій державі, і, що дуже важливо, наповнити бюджет, власне бюджет місцевих органів влади здоровим добрим ресурсом».

Паралельно з відновленням економіки, в Кабміні думають, як зламати корупційну систему.

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК, Прем’єр-міністр України:

«Основне питання порядку денного – це корупція на середньому і на найнижчому рівні в системі податкової, митної служби, правоохоронної системи, органів державної влади. Тому що те, що збудували, воно настільки монолітне і настільки крепке, що зараз ми з відбійним молотком розрушуємо цю систему».

Також, наголосив Арсеній Яценюк, не варто забувати і про вихід України на європейський ринок, поки «двері» туди відкриті. Адже ситуація може різко змінитися.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top