Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Українці платитимуть пенсійний збір на придбання валюти

Українці платитимуть пенсійний збір на придбання валюти

Із втратою у піввідсотка від загальної суми українці відтепер купуватимуть іноземну валюту. Комісія, яку стягуватимуть, піде у Пенсійний фонд. А комерційні установи до 20 числа кожного місяця подаватимуть йому звіт про нарахування платежів. Контролюватиме цей процес Національний банк. Закон розповсюджується як на фізичних, так і на юридичних осіб. Є у нововведенях і позитив.

МАКСИМ ПАВЛОВ, керуючий Тернопільською філією одного з банків:

«До тепер паспорт був потрібен для того, щоб і купити валюту, і продати. Починаючи від дії введення цього закону, якщо ви хочете продати валюту, паспорт вже є не обов’язковим. Він потрібен тільки для того, щоб купити. Якщо ви хочете купити 100$, це буде виглядати приблизно так: ви купляєте 100$ по курсу купівлі і ще піввідсотка, тобто це півдолара з вас візьметься комісія до Пенсійного фонду».

Працівник одного із пунктів обміну валюти каже, за останній тиждень іноземні гроші доводилось продавати не часто. Каже, українці починають скуповувати валюту, коли в державі неспокійно. Як буде тепер, прогнозувати не береться.

ІРИНА, працівник одного з пунктів обміну валют:

 «Я не знаю, як дальше буде розгортатися. Але вони хочуть просто, щоб не було того ажіотажу. А так, то я не знаю, як буде і що буде. Це все залежить від тих подій, що в Україні, мені так здається. А так, то більше нічого сказати не можу».

Тернополяни ж кажуть, валюту купують вкрай рідко. Обмінюють українські гроші на долари та євро, коли збираються у відпустку за кордон. Чимало переконані,  закон, прийнятий депутатами, є важливим для розвитку економіки України.

БОГДАН, тернополянин:

 «Я думаю, людина не з останніх грошей долари купляє. Але може бути і з останніх, якщо робить заощадження. Але все одно – це є елемент не тільки здирництва з боку держави, а елемент на мою думку, суспільства обєднання. Ми один одному допомагаємо таким чином».

АННА, тернополянка:

 «В мене таке враження, що в державі фінансове становище складне. І напевно в теперішній час потрібно це».

ІРИНА, тернополянка:

 «Коли їдемо за кордон, купляємо. Та чого ж не купляємо, але не такими сумами що 0,5% для нас було якось дуже важливо. Так що може бути. Якщо це допоможе Україні в даній ситуації, в даний момент, то звичайно».

ВОЛОДИМИР, тернополянин:

 «Для поїздок в іншу державу відповідно, то тоді вже. А так, наразі, відданий гривні».

Крім пенсійного збору на придбання валюти, закон збільшує акцизи на сигарети і пиво. Також зберігає ставки податку на ПДВ і прибуток. Вдвічі збільшує вартість користування радіочастотами та надрами. А ще підвищує акцизи на імпортні автомобілі та пальне.

Автор: intb

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top