Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Чому багатші за газ платитимуть більше?

Чому багатші за газ платитимуть більше?

Чи буде Україна з газом? Якщо так, то з яким? Після підвищення ціни за блакитне паливо, Уряд шукає інші варіанти поставки теплового ресурсу в нашу державу. Чи є в українців альтернатива російському газу.

Найвища ціна на природний газ серед країн Європи – такий «подарунок» зробила Росія нашій державі. Замість узгоджених раніше 268 доларів за тис. кубометрів – 485 дол. Прем’єр-міністр називає такий ріст цін виключно політичним. Це підірве як економіку країни, так і соціальний стан. Українські урядовці розглядають можливість реверсної поставки газу з країн-членів Євросоюзу, зокрема Словаччини, Польщі та Угорщини. Технічно це можливо, зазначив Арсеній Яценюк.

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК, Прем’єр-міністр України:

«Якщо ми отримуємо реверсні поставки з країн-членів ЄС, то ціна буде дешевша від 100 до 150 доларів, залежно від дня, від спотового ринку. В загальних обсягах – це мільярди доларів, які Україна зекономить».

Щоб розрахуватися з Росією за газ, «Нафтогазу» доведеться залізти в борги. Постраждає від збільшення ціни і бюджет України.

ОЛЕКСАНДР ШЛАПАК, міністр фінансів України:

«НАК «Нафтогаз» бере додаткових 4 млрд., а ще 6 млрд., в які ми попадаємо через зростання цін на російський газ, нам доведеться додатково покласти на бюджет».

Відповідно, Уряд буде змушений підняти тарифи на газ більше, ніж вдвічі, а за тепло – на 40 %. Найвідчутнішим ріст ціни буде для власників будинків, площею 400 і більше м. кв.

ОЛЕКСАНДР ШЛАПАК, міністр фінансів України:

«Ми ж всією державою платимо за низьку ціну. Таким чином той, хто має маленьку квартирку, користається пільгою на невеличку суму, бо споживає там, значить, 1000 кубів. А хто має будинок і споживає 12000 кубів, на всі 12000 кубів отримує пільги. Таким чином ми вирішили, що буде справедливо тоді, щоб вся публіка більш багата, з більшими будинками і платили суттєво більше. От чому для них зростання є значно ґрунтовнішим, ніж для інших».

Щоб хоч якось пом’якшити громадянам ріст тарифів, Уряд задіє субсидії. Таку допомогу отримають майже мільйон сімей. Ті, хто субсидію вже має, так і платитимуть за нею. Різницю для ще 3,5 млн. користувачів покриє держава. В результаті, за підвищеними тарифами тепло оплачуватимуть заможніші українці, пояснює Олександр Шлапак.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top