Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Біля «Універсаму» почистили колектор

Біля «Універсаму» почистили колектор

Транспортний колапс у Тернополі лише страйком перевізників не завершився. Хоч маршрутки роботу відновили, дощ вніс у рух транспорту свої корективи. Як перенесла найпроблемніша зона міста підтоплення дощем?

Ввечері, 15 травня, на проспекті Злуки, біля «Універсаму» – ні пройти, ні проїхати. Від тривалої зливи вода на дорозі дістає середини легківок. Аби менше намочити своїх «залізних коней», водії об’їжджають пішохідною частиною. Ділянку на стику Злуки та Коновальця затоплює вже не вперше. Адже на цьому місці колись було русло річки Рудка. Тепер там встановлений дощовий колектор, який обслуговує масив «Сонячний».

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, в.о. начальника управління ЖКГ міської ради:

«Масив «Сонячний» поступово забудовується, кількість зелених насаджень зменшується, тому що асфальтують і відповідно, швидкість потоку і швидкість вбирання зменшується землею. Отже, в нас весь час йде посилення руху води».

Для повного вирішення проблеми треба будувати новий колектор, що вартує понад 80 мільйонів гривень. Та оскільки такої суми в бюджеті немає, затоплення усувають принаймні тимчасово. Відтак чистять існуючий колектор, знижуючи рівень дощової води.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, в.о. начальника управління ЖКГ міської ради:

«Вже підпору води не буде і це дасть можливість вільного проходу води аж в озеро. Тому що в нас йде колектор прямо в Тернопільський став. І робимо так, щоб саме сьогодні вирішити цю проблему. Якщо вона буде вирішена, а я думаю, що вона буде вирішена, то якщо би знову впав такий дощ, то повтору не буде».

Олег Соколовський запевняє, після очистки колектора, вода вільно проходитиме ним і не буде збиратися ні під будинками, ні на дорозі. Та оскільки результат не буде тривалим, систему прочищатимуть регулярно.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top