Ви знаходитесь: Головна / Новини / День Перемоги в Парку Слави був мирний

День Перемоги в Парку Слави був мирний

Вранці 9 травня в тернопільському Парку Слави спокійно. На початку центральної алеї збираються ветерани та їхні близькі, щоб вшанувати пам’ять полеглих у Другій Світовій та зустрітися з тими, хто залишився в живих.

ПЕТРО МАХНО, ветеран: «На Курскей дуге там меня ранило. Потом освобождал я Беларусь. Освобождал я Литву. В Восточной Пруссии, не доходя до Кинизберга, послали меня в училище военное».

 Тернополянин: «Каждий рік приходжу сюди. У мене загинув батько, загинув брат старший. І прийшов тут зразу зустрітись з товаришами своїми».

Через напружену ситуацію в країні, урочистого параду до Дня Перемоги не було. Та це не завадило бажаючим зібратися біля Вічного Вогню.

СЕРГІЙ СТОПНИК, афганець:

«Не було організовано якийсь парад чи ще щось, але люди, які мали для душі потребу вшанувати пам’ять, то поприходили, звичайно. Це ж не заборонять, і на рівні держави не забороняли».

А от пані Галина в тернопільський Парк Слави потрапила із Запоріжжя. Ще на Великодні свята приїхала в Тернопіль до сестри. Тут і залишається донині.

ГАЛИНА, мешканка м. Запоріжжя:

«– Будете тут залишатись? – Буду. – Поки не заспокоїться ситуація? – Так».

За словами начальника місцевої міліції, порядок у парку та навколо 9 травня забезпечували 400 правоохоронців. Приблизно стільки ж міліціонерів працювало в області. Задля збереження спокою на Тернопільщині УМВС з 28 квітня до кінця травня працює в посиленому режимі. Перевіряють всі повідомлення, які надходять в управління.

ВАСИЛЬ ОБЛЕЩУК, начальник міліції в Тернопільській області:

«На Автовокзалі група людей зійшла, десь – підозріла машина. Буквально свіжий приклад: вчора заїхав автобус «Неоплан» на Дальній пляж, 33 громадянина, група, яка їхала з Закарпаття в Почаїв, вирішила передихнути, переночувати в м.Тернопіль. повідомили, виїхали, розібрались, виставили наряд міліції, щоб десь не став цей автобус або ці люди, які там знаходились, об’єктом злочинного посягання, забезпечили правопорядок. Зранку вони виїхали на Почаїв. Перевірили документи, зясували, що дійсно ця група виїхала з метою туризму».

Поклавши квіти до Пагорба Слави, ветерани та члени військових організацій розійшлися.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top