Ви знаходитесь: Головна / Новини / Дітей зі Сходу та Півдня поселять в пусті групи дитбудинку?

Дітей зі Сходу та Півдня поселять в пусті групи дитбудинку?

У дитячому будинку Тернополя воюють за приміщення. Працівники, керівництво та влада не можуть розібратися, кому віддати групи закладу. Це питання під свій контроль взяли місцеві активісти.

Проблема почалася з того, що в обласному спеціалізованому дитбудинку помітно зменшилася кількість дітей. Якщо раніше їх проживало близько 120 водночас, то зараз – у шість разів менше. Активістів занепокоїло, що заклад можуть закрити, а працівників – скоротити. Тому вони зустрілися з колективом дитбудинку.

ТЕТЯНА МІХЄЄВА, голова благодійної організації «Троянда»:

«Давайте почуємо кожного, хто тут є. Тому що я прийшла і забила сполох не тому, що мені не було що робити. А тому, щоб в цьому закладі були діти, щоби ви мали роботу кожен, щоби Ви, Майя Василівна (прим. – Члек), змогли реалізувати той план, про який ми з Вами говорили».

 «– Вже нова в нас Україна, розумієте? – Богдане, до мене претензії є? – Є до Вас претензії. – Які претензії? – Що Ви не хочете йти назустріч. Ви залякуєте колектив . – Слухайте! Будь ласка, кого я викликала – встаньте. – Ніхто Вам зараз цього не скаже».

Проте не всім працівникам дитбудинку таке вторгнення сподобалося.

«Сину, я мама твоя, дай мені сказати! Все те, що тут створене, створене нашими руками, не вашими, і вашої заслуги тут немає. Послухай сину мене дорогий. Я тебе прошу, поводьте себе культурно. Ми заклад. Я педагог із 40-річним стажем. Мене всю трясе. Що ви собі дозволяєте? Ви куди прийшли? Тут не Майдан».

Зберегти свої робочі місця працівники дитбудинку, звісно ж, хочуть. Не проти й поселити в закладі дітей зі Сходу та Півдня України, як пропонують активісти. Та для цього керівництву дитбудинку потрібне розпорядження голови облради.

«В нас приміщення і групи закриті, де є прекрасні євроремонти, де є в кожній групі плазмовий телевізор. І ми є на державному рівні. І Майя Василівна (прим. – Члек), і всі лікарі, ми би хотіли тут працювати. Тому що в нас забирають кусок хліба. Ми маємо працювати і маємо годувати свої сім’ї. Бо це є державна установа».

МАЙЯ ЧЛЕК, в.о. головного лікаря Тернопільського спеціалізованого будинку дитини:

«Ми це все показали. І я вам ще раз покажу сьогодні це приміщення. Вчора були перенесені дитячі ліжечка. Я сьогодні, що сказала персоналу? Що в нас сьогодні є цілий день для чого? Щоб підготуватися для того, ще раз передивитися. Ми готові це зробити. В нас готові ці приміщення. Буде розпорядження, сказав Василь Петрович (прим. – Хомінець), що буде розпорядження, і ми зразу цим займаємося».

Як виявилося, на думку, що територію закладу хочуть забрати, працівників наштовхнули невідомі люди поблизу дитбудинку. Чули активісти й про документи на оренду приміщення.

ОЛЕНА, працівник Тернопільського спеціалізованого будинку дитини:

«– Це було. А де гарантія, що нас знов на 49 років не здадуть в оренду? – Людина, яка цим займається, каже: «Ми готуєм документи на оренду». На яку оренду вони готують документи? Особисто я чув. – «Будемо робити так, щоб були діти», – Ви мені говорили, – «Лєна, роби. Я тебе підтримаю. Лєна, давай добиватися дітей». Була така мова? – Нє, була мова, я казала «Лєна, якшо шось, я Вас покличу, як мені буде потрібна допомога». – Хто бачив, що приходили, виміряли в нас землю, підніміть, будь ласка, руку. – Микола Петрович, до нас звернулися забудовники вул. Сахарова».

 «На вул. Сахарова, 6 будується житловий будинок. Згідно проекту і згідно міськРЕМу, на нашій території є підстанції, яка на нашій території не стоїть. І через нашу територію проводили силовий кабель для живлення житлового будинку».

Зменшення кількості дітей в закладі керівник пояснює ростом свідомості матерів, які все менше залишають народжених. Дехто ж навпаки забирав малюків з дитбудинків, оскільки отримував на них суттєві виплати від держави. Та незабаром ця допомога зменшиться, і батьки не всиновлюватимуть дітей заради грошей, сподівається персонал закладу. Як розвиватиметься справа із приміщенням дитбудинку на вул. Сахарова, дивіться у наступних випусках новин на ІНТБ.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top