Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / «Жертви» та швидка допомога в тернопільському парку

«Жертви» та швидка допомога в тернопільському парку

ДТП і нещасний випадок в парку. Кілька потерпілих та маса карет швидкої – так у Тернополі відбувалися змагання швидкої медичної допомоги. Цього року на чемпіонаті розіграли чимало важливих нещасних випадків. Як рятували життя, бачила і Вікторія Кравець.

Крики, стогони та багато крові – таку картину побачили ті, хто прогулювався парком Шевченка сьогодні:

«Ай! Як Ви себе почуваєте?»

На цьому майданчику – «аварія». Зіткнулися 2 автомобілі. В салоні одного: водій та дві пасажирки, одна з яких – «вагітна». В іншому – спереду 2 чоловіки та дівчина на задньому сидінні. Допомогу надають всім, крім водія другого авто – його позначили чорною карткою.

ВОЛОДИМИР МАЗУР, грає роль мертвого водія:

«Спочатку перевіряють пульс, дихання, дехто перевіряє тиск. Але тиск не потрібно перевіряти вже, якщо пульсу нема, я думаю. Кожна бригада старається більше приділити увагу «червоному». Якщо вже мітка чорна, то не спасають, бо вже понятно, що мертвий. Спасають, в першу чергу, найбільш гострого такого хворого».

На іншому майданчику – інша бригада швидкої допомоги та інша “жертва”.

ЛЕСЯ МИХАЙЛІВ, суддя змагань:

«Пацієнт похилого віку, який сидів на лавочці, раптово йому стало погано, втратив свідомість, впав, підійшов випадковий прохожий, визначив, що тиску пульсу немає, спробував проводити першу медичну допомогу-реанімацію, викликав швидку, приїжджає бригада і далі відпрацьовує всі навики швидкої медичної допомоги».

За результатами наданої медиками допомоги, судді оцінюють роботу кожної бригади. Кращих нагороджують грамотами, медалями, подарунками:

«Там іде 1 бал, там було проведено – 2…».

ПЕТРО ЛЕВИЦЬКИЙ, суддя змагань:

«Увагу звертається на професіоналізм цих дій, які повинні проводитися при наданні допомоги постраждалим. Перше, це визначення черговості надання допомоги, тобто відсортувати постраждалих. Друге – правильно, адекватно надати допомогу в тому обсязі, який необхідний тому чи іншому постраждалому».

Основною помилкою більшості команд, зізнаються судді, є ігнорування свідків. «Захопившись» пацієнтом, медики часто не спілкуються з тими, хто на власні очі бачив пригоду. А вони можуть дати найповнішу картину події.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top