Ви знаходитесь: Головна / Новини / Любов до України може зупинити її розкол

Любов до України може зупинити її розкол

У Тернополі думали, як об’єднати Україну. Громадські активісти та місцеві посадовці обговорили шляхи виходу з політичної та національної кризи.

Хоч Революція Гідності в Україні фактично закінчилася, ситуація й далі напружена. Численні сутички, захоплення і навіть стрілянина не дають жити мешканцям Сходу та Півдня. І навіть обрання тимчасової державної влади та призначення президентських виборів не вгамували бурю.

СЕРГІЙ ШАХОВ, голова громадського обєднання «Народна довіра»:

«Ми бачимо, що вже зявився практично фаворит в президентських перегонах, але хтось хоче зірвати вибори в нашій країні. Всі люди розуміють, що хтось повинен взяти на себе відповідальність, хоча вона буде на рік або на 2, на 3, як воно вирішиться. Але політики цього не хочуть, чиновники таке ж».

Політичні тиск і війна пропагуються не тільки в суспільстві, а й у віртуальному середовищі. Дезінформацію про так званих бандерівців-провокаторів поширюють не лише по російському телебаченню, а й в Інтернет-просторі.

ОЛЕГ РІЗНИК, адміністратор Форуму файного міста:

«Періодично до нас приходять гості зі Сходу, поспілкуватися з лютими бендеровцями. І ці гості зі Сходу – не просто зі Сходу, а з форуму Донецької республіки, який, як виявляється, існував ще при Ющенку, Служба безпеки ним не цікавилась».

Зупиняти розкол України треба якнайшвидше, вважають депутати Тернопільщини. В першу чергу, варто скоротити кількість народних обранців у Верховній Раді.

ФЕДІР КУЦ, депутат Шумської районної ради:

«Може бути, як кажуть у прислів’ї, що через пару днів буде пізно пити воду «Боржомі», коли вже повідвалюються нирки. І проблема, мені здається, сьогодні у наших політиках. Вони догралися із народом до того, своїми хорошими пропозиціями, які практично не можна втілити в життя, що Схід і Захід стали між собою не просто об’єднуватися, а воювати».

Натомість представники міської ради вважають, що необхідно розвивати міжнаціональний обмін та передавати владу на місця.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, начальник патронатного відділу міськради:

«Я визначив для себе таку річ, яка об’єднує, це любов до України, незалежно, якої ти національності, віросповідання, кольору шкіри, ти повинен любити свою країну. Необхідно надавати більше повноважень місцевим громадам. Це якраз те, над чим зараз працює віце-прем’єр Гройсман зі своєю робочою групою по вдосконаленню законодавчої бази, яка би давала більше можливостей, більше ресурсів для того, щоби місцеві громади на місцях самі вирішували свої власні проблеми».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top