Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Надміру захоплюватися сонячними променями – небезпечно

Надміру захоплюватися сонячними променями – небезпечно

Перший місяць весни вже позаду. І жінки почали активну підготовку до літнього сезону. Особливу увагу приділяють своєму зовнішньому вигляду, зокрема кольору шкіри.

Те, що в міру засмагле тіло виглядає естетично – не новина. Корисно прогріти шкіру, якщо вона проблемна. Але до самого процесу засмагання дерматологи ставляться критично. При чому закликають не захоплюватися ультрафіолетовими променями як штучними, так і природніми. Оскільки їх надмірна доза сприяє утворенню різноманітних пухлин на шкірі.

ОКСАНА ГЛУШОК, позаштатний спеціаліст-дерматовенеролог міського відділу охорони здоровя:

«Сонце знижує імунітет в цілому, сонце сприяє фотостарінню шкіри, сонце пригнічує взагалі всі захисні механізми в організмі. І сонце, якщо надмірна доза, спричиняє звичайні банальні сонячні опіки, які теж є дуже шкідливими, тому що доведено, що якщо людина декілька разів мала на шкірі опіки, то це також прискорює канцерогенез, тобто утворення різних злоякісних пухлин».

Хорошим прикладом, на думку дерматологів, є закордонна відмова від соляріїв. В окремих країнах на кабінах для засмаги кріплять таблички із застереженням від раку.

ОКСАНА ГЛУШОК, позаштатний спеціаліст-дерматовенеролог міського відділу охорони здоровя:

«Особливо хочеться, щоби почули критичну оцінку лікаря-дерматолога до засмаги взагалі і в т.ч. до засмаги в соляріях матері дітей. Тому що доведено вже на сьогодні, що відбувається кумуляція в організмі дози ультрафіолету».

Лікарі просять захищатися від ультрафіолетових променів легким натуральним одягом, головними уборами та сонцезахисними окулярами. Засмагати дозволяється до 10 год. та після 16 год.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top