Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Обговорення проїзду пенсіонерів закінчилося сварками

Обговорення проїзду пенсіонерів закінчилося сварками

Кричали, сварилися, проте до спільного рішення не дійшли. Так тривало обговорення пільгового проїзду в тернопільських маршрутках. Наші кореспонденти особисто вислухали аргументи за і проти скасування безкоштовного проїзду для пенсіонерів.

Щоб обговорити відмову перевізників і далі безкоштовно возити  пенсіонерів, в Українському домі «Перемога» зібралася повна зала. Більшість присутніх – ті ж люди пенсійного віку. Перекрикуючи виступаючих і один одного, вони не чули представника міської влади, який прийшов висловити позицію мерії.

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради:

«Зважаючи на те, що пенсіонери найменше мають можливість оплачувати свій проїзд і засобів для існування, ми категорично проти того, щоб в пенсіонерів забрати пільги по проїзду».

У пенсіонерів свої зауваження: пропонують тимчасово зробити їх контролерами у маршрутках, перевірити дохід перевізників, а на обговорення запросити правоохоронців та Антимонопольний комітет. Розповідають, що водії автобусів неодноразово порушували права літніх пасажирів.

 «Её выперли, всех пассажыров. С матом вместе. Чуть только руки не растягивались».

Позицію тернополян, які за платний проїзд пенсіонерів, останні й слухати не хочуть:

 «Чому учні платять 50%, які не отримують ні копійки зарплати, так? Друге питання: чому студенти, які отримують мізерні копійки, повинні платити щодня? Третє питання: в Тернополі понад 80% отримують мінімальну зарплату. Дорогенькі пенсіонери, давайте любити правду: є такі пенсіонери, які отримують пенсію… – Ганьба!»

Не реагували присутні й на спроби заспокоїти їх і направити розмову в конструктивне русло:

 «Якщо ми хочемо сюди, щоб 1000 чол. прийшло і 1000 пенсіонерів, то ви будете мати і відповідне рішення. Якщо ви хочете почути думку інших людей, давайте почуємо. Але давайте до чогось договоримся. Ми до ранку будем кричати. «Ганьба» – цього недостатньо вже».

Під час такого хаосу перевізники залишили зал. За ними вийшла міська влада і пенсіонери. Та суперечки не припинилися і в коридорі:

 «Діти повинні задурно їздити, а пенсіонери повинні платити. Всьо!»

Нагадаємо, з 5 травня перевізники відмовилися перевозити пенсіонерів безкоштовно в тернопільських маршрутках. Кажуть, через неприбутковість бізнесу. Пільговий проїзд залишили тільки для ветеранів війни, чорнобильців, сиріт та інвалідів. Як возитимуть пенсіонерів після такого зібрання, залишається лише здогадуватись. Адже позиції перевізників та влади міста в цьому кардинально відрізняються.

АНАТОЛІЙ ТАНЧУК, перевізник:

«Після тендера, щоб ми одночасно возили тих 6 пільговиків за власний рахунок. Коли фінансовий стан наш був хороший, ми дану пільгу надавали. На сьогоднішній день стан наш дуже поганий. В зв’язку з тим, ми вирішили дану пільгу відмінити. Є 7 категорій. Значить, дані особи без обмежень заходять в автобус, пред’являють посвідчення таке-то, вони мають право на безплатний проїзд. Якщо даний пенсіонер не входить до 7-ми категорій, відповідно, він зобов’язаний оплатити проїзд або піти в тролейбус, або в соціальний автобус».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Є різні варіанти, є різні пропозиції, які дають мешканці, які дають перевізники. Я не хочу зараз акцентувати увагу на жодному з них. Той, який підтримає більшість, той і буде прийнято. Але моя особиста позиція – не можна допустити різкого підняття тарифів і не можна допустити того, що забрати однозначно всі пільги в пенсіонерів. Це був перший етап, ми організуєм 2-й етап. Ми зараз включимо опитування на сайті Тернопільської міської ради, ми зробимо опитування в соцмережах для того, щоб люди дали свою думку, свою позицію. І я думаю, щоб зараз не провокувати ніяких подій на святкові дні, зразу після завершення свят будуть проведені ще одні громадські слухання, де ми запросим людей, які зможуть втримати громадську безпеку і порядок, дати можливість всім тернополянам сказати свою думку. Поки цього немає, перевізники працюють в старому звичному режимі».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. пенсіонери заробили пільги своєю працею! ми сплачували усе життя соціальні внески. і перевізники не мають права змінювати постанови кабінету міністрів, Верховної Ради та Конституцію України! Хай по Тернополю їздять не маршрутні таксі а маршрутн автобуси так, як було колись. А зрештою збільшіть в місті кількість тролейбусів іперевізники самі затихнуть.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top