Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Однакові центри реабілітації працюватимуть в Тернополі…через дорогу?

Однакові центри реабілітації працюватимуть в Тернополі…через дорогу?

На базі Тернопільського спеціалізованого будинку дитини буде Центр реабілітації. Такий же відділ сьогодні діє в дитячій обласній лікарні. Чи не повторюватимуть функцій один одного ці центри?

Інформація, що приміщення Тернопільського дитбудинку віддають іншим організаціям, останніми днями з’являлася в різних джерелах. Місцеві активісти взялися з’ясовувати в керівництва закладу, що робитимуть з напівпустими сьогодні групами. І запропонували поселити там дітей біженців зі Сходу України. Таку ідею підтримали громадські організації, які, до речі, теж претендували на вільне приміщення.

ОЛЬГА ГОРДІЄНКО, голова обласної громадської організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна»:

«Якщо стосовно біженців – так. В саму останню чергу я розглядаю позицію розподілу між громадськими організаціями. Хоча краще би даному приміщенню було би належати одній якійсь організації».

Претендували на частину дитячого будинку й швидка та медакадемія. Але як запевнив голова робочої групи, що розглядала це питання, приміщення вони не отримають.

ІГОР ДУЛЕБА, голова робочої групи щодо приміщення дитбудинку:

«Центр швидкої допомоги на базі «Малятка» не буде розташований. Пояснення дуже просте. Тому що Центр швидкої допомоги передбачав, якщо я не помиляюся, 6 машин, персонал. Це, по великому рахунку, мав бути, скажем, офіс швидкої допомоги з наявним автопарком, який би мав там обслуговувати Тернопільський район. Ми поставили по-іншому питання: є Тернопільська районна лікарня. Тернопільська районна лікарня має віднайти приміщення як інші райони під створення швидкої допомоги».

Натомість обласна влада ще в березні вирішила створити на базі дитбудинку Центр реабілітації дітей, хворих на ДЦП. Так всі 107 працівників закладу збережуть свої робочі місця. А те, що аналогічний Центр реабілітації вже не один рік діє через дорогу від дитбудинку, в дитячій обласній лікарні, не вважають перешкодою.

ІГОР ДУЛЕБА, голова робочої групи щодо приміщення дитбудинку:

«Дитяча лікарня обласна має можливість надавати реабілітацію. Плюс «Малятко» має можливість надати площі для того, щоби тут це все робити. Тому, я думаю, кооперація 2-х структур дозволить це зробити. Дублювання тих функцій, які надає обласна дитяча лікарня, і те, що будуть надавати, скажем, на базі «Малятко», не буде відбуватися».

ЛЮДМИЛА ГУРСЬКА, заступник головного лікаря з лікувальної частини будинку дитини:

«Не може неврологічний відділ всіх їх взяти на реабілітацію, мається на увазі ті, що з мамами можуть лежати. Цього не може бути. А в нас дитина, по можливості, буде місяць-два знаходитися в таких домашніх умовах, скажімо. В нас буде все це тут на місці: і масажистка прийде, і медсестра фізкабінету проведе ці процедури, і якщо потрібно для контролю, ми її можемо направити ще додатково до спеціаліста».

Як і в дитячій обласній, в дитбудинку є свої логопеди, психологи, масажисти, фахівці з лікувальної фізкультури. Ті послуги, які неможливо буде отримати в новоствореному Центрі, надаватиме персонал лікарні. Проте всі процедури, наголошує Людмила Гурська, будуть безкоштовні.

ЛЮДМИЛА ГУРСЬКА, заступник головного лікаря з лікувальної частини будинку дитини:

«Безкоштовні послуги. Це, відповідно, як група. Те, що діти в нас так виховуються, а це просто буде група реабілітації».

Додамо, що в новоствореному Центрі реабілітації діти зможуть лікуватися до 7 років. А в аналогічному відділі в дитячій обласній лікарні приймають і старших.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top