Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Пенсіонери їздитимуть платно?

Пенсіонери їздитимуть платно?

По пенсійному тепер не можна. Таку відповідь можуть почути літні люди, бажаючі потрапити в інший кінець міста маршруткою. Відсьогодні пільговий проїзд поширюється лише на певні категорії.

Вранці 5 травня зупинки громадського транспорту – повні обурених пасажирів, в основному старшого віку. Вони незгідні, що з понеділка маршрутчики перестали возити безкоштовно 6 пільговиків. Пенсіонерам у дармовому проїзді взагалі відмовили.

МАРІЯ:

«Сказав, що ні. Он пустий він, сказав, що не бере. Звідки я знаю? Не знаю такого, не чула. Казала якась жіночка, що з сьогоднішнього дня вже пенсіонери платять».

ОЛЕКСАНДР:

«Та я в шоці взагалі! Я сам пенсіонер. Не провели ні кампанію, нічого. Обявили хоча би. Мені тепер добиратися з Дружби до «Подолян». От чекаю тролейбуса. Я проти того всього! В нас не хватає грошей».

ОЛЬГА:

«– Не беруть. Вже не беруть. – А чому? – кажуть, що відмінили закон. Но Учасники війни і Діти війни».

МИХАЙЛО:

«Я чув, що Мединський виступав, в квітні він виступав, що для пенсіонерів, якщо не будуть проти, буде 1,25 грн. – 50% і все. А тепер не знаю що».

Чому водії змінили правила перевезення, телеканал ІНТБ поцікавився у них безпосередньо. Як виявилося, нові норми діють не на всіх маршрутах.

РОМАН, водій:

«– Нам такого не повідомляли. Я всіх беру пільговиків. – Ви берете? – Так, я беру».

МИКОЛА, водій:

«Міська рада рішила так. Отут от є виписка, там все пише».

У виписці зазначено, що відтепер право їздити безкоштовно мають лише ветерани війни, чорнобильці та ще кілька категорій населення. Всього їх 7. Проте рішення міськради, яким керуються перевізники, прийнято не днями, а ще в 2011 році.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Жодного рішення стосовно обмеження пільговиків для проїзду в міському транспорті ні міська рада, ні виконком не приймали. Це виключно ініціатива і дії самих перевізників».

АНДРІЙ НАМАКА, перевізник:

«Це малозабезпечені там люди, мається на увазі: інваліди війни, інваліди просто, ліквідатори Чорнобильської трагедії, діти-сироти. Коли ми йшли на конкурс в 2011 р., умовами конкурсу було передбачено, що ми маємо безкоштовно перевозити, згідно з Законом України, 7 категорій пільговиків. І вже потім, на прохання влади, ми погодилися возити 6 пільговиків за власний кошт».

Міський голова попросив перевізників призупинити такі зміни до середи, 7 травня. І провести в цей день громадські слухання, на яких разом затвердити остаточні правила проїзду в автобусах. Перевізники на таке відтермінування погодилися.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top