Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Плитка з будинку впала тернополянці на голову

Плитка з будинку впала тернополянці на голову

Під тернопільськими будинками чатує небезпека. Комунальники застерігають, ходити близько стін, з яких осипається плитка, не можна. Сьогодні від цього потерпіла тернополянка.

По обіді, 16 травня, тернополянка Ольга Псуй поверталася додому із сином. Біля власного під’їзду їй на голову впала облицювальна плитка, що відбилася від будинку. Уламок розбив жінці голову.

ОЛЬГА ПСУЙ, мешканка будинку на просп. Злуки, 29:

«Я навіть не зрозуміла, як це сталося, що це сталося. Дитина мене спитала «Що з тобою?»  Я кажу «Сину, нічого». Кажу, в мене тільки трошки кров тече. Але так приклала руку, закрила і бачу, кров тече нормально, що вже по підлозі почала капати. Він злякався. Але якийсь біля дому стояв чоловік мені незнайомий, він відразу викликав швидку, поміг, вибігли сусіди з аптечками, тряпочками, водичками. Я більше хвилювалася за свою дитину. Тому що в перший момент я подивилася на нього, бо я не зрозуміла, що це сталося. Дитина пережила стрес великий, тому що він не міг мені помогти. Видно було, що він дуже був переляканий. Мене зараз всі питають: «Чи ви не втрачали свідомість?» Я кажу, я не втрачала свідомість, бо я сиділа і сміялася, заспокоювала свою дитину. Кажу: «Нічого, сину. Все нормально».

Ольгу забрали в лікарню, де оглянули рану, зробили рентген і порадили госпіталізацію. Та за бажанням потерпілої, її відпустили додому, призначивши лікування відповідно до діагнозу:

«Забійна рана лобно-тім’яної ділянки зліва».

Що важливо, кілька тижнів тому Ольга просила в працівників ЖЕКу захистити мешканців від обвалів плитки. Та реакції не було ніякої. Не почали діяти ЖЕКівці й після звернень інших мешканців будинку. Адже стежкою попри дім ходили всі, оскільки іншого варіанту в них просто немає.

СВІТЛАНА ,мешканка будинку на просп. Злуки, 29:

«Неодноразово порушувалось це питання на зборах мешканців, коли збирали нас представники ЖЕКу. В нас іншої пішохідної зони, для нас, мешканців, для наших дітей немає ніде. Я взнала сьогодні, сказали, що це в нас не місце для проходження між нашими будинками. Аж сьогодні».

ВАЛЕНТИН КОВАЛЬЧУК, мешканець будинку на просп. Злуки, 21:

«Навіть ніхто не попереджав, не казав, що або плитка падає, або склоблоки. Я собі завжди думав, навіщо тут сітки? І чому так багато плиток та склоблоків немає».

Представники міського управління ЖКГ визнають, що плитка обвалюється не тільки на цьому, а й на інших будинках масиву «Сонячний». І погоджуються, що на всіх таких будівлях мають бути попереджувальні стрічки про небезпеку. Чому на Злуки, 29 такого знаку не було, не знають ні в управлінні, ні навіть в самому ЖЕКу.

ОЛЕГ ДОСИН, головний інженер ЖЕКу:

«Не можу вам відповісти на це питання. Тут майстер має відповісти. Зверталися до нас мешканці. Навіть тут був зроблений проект на капітальний ремонт – в першому підїзді був зроблений капітальний ремонт сушок, а другий під’їзд, мешканці відмовилися. – Чи візьме ЖЕК відповідальність на себе за той випадок, який стався? – Візьме. – Чи готові Ви компенсувати якісь моральні витрати? – Готові».

ГАННА МУЦА, начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ міста:

«Попереджувальна стрічка повинна була висіти тільки для того, щоб попередити, що в даному будинку опадає плитка або десь є аварійна ситуація. Підприємство, яке обслуговує цей будинок, буде притягнуто до відповідальності».

Працівники «КомЕнерго-Тернопіль», яке обслуговує даний будинок, відбудуться штрафами або позбавленням премій, повідомила Ганна Муца.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top