Ви знаходитесь: Головна / Новини / Родинам біженців з Криму потрібна побутова техніка

Родинам біженців з Криму потрібна побутова техніка

Родинам біженців з Криму потрібна побутова техніка. Ті, хто покинули свої родини та домівки на окупованому півострові і переїхали жити у Тернопіль, про своє рішення не шкодують. Зізнаються люди тут привітні, а мирне небо над головою вселяє спокій. Мар’яна Том’як поцікавилась, як влаштувались сім’ї кримських татар у «файному місті» та чого бракує для конфортного і повноцінного життя.

«Тут помідори, огірки, тут кукурудза».

Це п’ятирічний Давлет показує нам своє обійстя і розповідає, яку городину вже встигли посадити. Два місяці сім’я кримських татар живе в селі Біла Тернопільського району. Повертатись на Батьківщину вони бояться та й взагалі не хочуть російського паспорта. Тому сьогодні звикають до нового місця.

ЕЛЬВІРА РУСТАМОВНА, кримська татарка:

«Ну мне нравится, люди здесь хорошие, хорошие отношение. Очень добрые. В Крыму осталась у меня мебель, все оставила. Родители мои, сестрёнки, все там. А я одна здесь нахожусь, с детьми. Мой мужчина уехал сейчас, я пока одна».

З рідними Ельвіра спілкується по телефону або через Інтернет. Коли їхала в Тернопіль її лякали «злими бандерівцями», проте сьогодні жінка руйнує ці міфи. Каже, російською вільно спілкується і ніякої агресії від оточуючих не відчуває. Навпаки, сусіди допомагають чим можуть.

ЕЛЬВІРА РУСТАМОВНА, кримська татарка:

«Никто на меня даже плохо не сказал. Все общаются, как обычные люди. Что в Крыму, что здесь, одинаковые и добрые, я б не сказала плохого».

Троє діток Ельвіри вже впевнено розмовляють українською. В садочку та школі спілкуються двома мовами.

ЗАРІНА:

«На украинском. И на украинском и на русском? Да».

На умови проживання кримські татари не скаржаться. Лише не вистачає побутової техніки. Тож несподіваним і дуже потрібним подарунком став холодильник, який подарував один з кандидатів в Президенти.

СТЕПАН БАРНА, довірена особа П.Порошенка:

«Спасибо большое вам. Дякую вам. Я сподіваюся, що те, що ви зробили, буде прикладом для багатьох. Будемо допомагати, вибачте, що можливо не повністю створили умови для того, щоб ви повноцінно себе почували, але я думаю, що з часом Україна зробить все, щоб кожен громадянин України добре чувся і було все добре».

Питання голосування в Криму сьогодні не вирішено. Ельвіра ж обиратиме Президента в Тернополі. Після виборів родина кримських татар надіється, що все владнається і вона незабаром побачить рідних.

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top