Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополянин мало не зрадив Україну

Тернополянин мало не зрадив Україну

Тернополянина судитимуть за зраду України.  Нашого земляка завербували  у Криму для здійснення підривної діяльності на Сході. 36-річний чоловік у березні цього року приїхав у Сімферополь – щоб отримати паспорт громадянина Росії для працевлаштування в сусідній державі. Там він і натрапив на вербувальників.

ЛЕСЯ ГУРЕЦЬКА, прес-секретар прокурора Тернопільської області:

«Там він проживав у військкоматі і в той час був завербований співробітником розвідки  Російської Федерації для вчинення протиправних дій у місті Слов’янськ Донецької області».

Відтак 12-14 квітня чоловік повинен був виконати наказ перейти на бік сепаратистів. Однак до Слов’янська він так і не доїхав – повернувся в Тернопіль. Побоявся, що його походження та прописку в західному регіоні використають для провокацій.

ЛЕСЯ ГУРЕЦЬКА, прес-секретар прокурора Тернопільської області:

«Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, яке розслідується Службою безпеки в області за ч.1 ст.14 і ч.1. ст.111Кримінального Кодексу України. Це – «Державна зрада».

Наразі чоловік під домашнім арештом. До слова, раніше він вже мав проблеми із законом. В обласній прокуратурі кажуть: за державну зраду загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі. Однак якщо особа злочинних наказів не виконувала і добровільно заявила органам державної влади про свій зв’язок з іноземною країною чи про отримане завдання, то кримінальної відповідальності вона може уникнути.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top