Ви знаходитесь: Головна / Новини / оперативне / У Тернополі обвалився житловий будинок
У Тернополі обвалився житловий будинок

У Тернополі обвалився житловий будинок

Будинок на вулиці Крушельницької, 53 сьогодні нагадує кадри з фільму-катастрофи. Після проливного дощу тут обвалився фасад. Під уламками стіни – меблі, особисті та побутові речі. Попри те, що мешканці, в тому числі й діти, під час руйнації були вдома, не постраждав ніхто.

СВІТЛАНА, мешканка будинку на вул. Крушельницької, 53:

«Під час обвалу мої діти були в квартирі. Хто буде відповідати за стрес моїх дітей? Діти зараз в стресі, плачуть. Взагалі в шоці».

Міський голова Тернополя каже, відповідні служби спрацювали добре. Швидко перекрили рух, відімкнули дім від газо-, водо- та електропостачання. І дали змогу працювати рятувальникам та кінологам.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, т. в. о. начальника УДСНС України в області:

«Оперативно були здійснені заходи щодо рятування людей потерпілих з цього будинку. Нашими працівниками підрозділів було врятовано 6 чоловік. Це з 2-х квартир було виведено 4 дорослих і також винесли дітей».

Двоповерховий будинок на Крушельницької, 53, розповідає міський голова, експлуатували з 1882 року. У 2003-му  виконавчий комітет міськради визнав його аварійним. У 2009 році відповідна комісія визначила, що капітально ремонтувати цей дім немає сенсу. Сергій Надал каже, досягти  консенсусу щодо переселення з деякими мешканцями намагалися  різними способами, але безрезультатно.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

 «Під час персональних співбесід  з мешканцями будинку було досягнуто попередню згоду на відселення з власниками 4 квартир на умовах, які були запропоновані забудівником, оскільки з власниками двох квартир категорично не досягнуто згоди на їхнє відселення на умовах, які були запропоновані забудівником, враховуючи аварійний стан будинку, доручено управлінню правового забезпечення підготувати матеріали щодо примусового відселення мешканців».

Щоб виселити мешканців примусово, міська рада кілька разів зверталася до суду, але Феміда її позови не задовольнила. З 6 квартир в аварійному будинку досі проживали дві сім’ї. Ще в одного власника залишалися особисті речі. Після обвалу, кажуть у міськраді, документи, гроші та те, що було можливо, людям допомогли забрати. Будинок ж вирішили повністю демонтувати.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На тих умовах, які вони самі погодили з потенційним інвестором домовилися про те, що їх забезпечать зараз тимчасовим житлом. В термін до одного року часу вони отримають у свою власність квартири площею, які будуть не менші, а більші, ніж попередні. З проведенням всіх тих робіт, які вони самостійно собі узгоджують з інвестором. Між ними вже є погодження, сьогодні вони вже займаються оформленням юридичних документів, підписанням договорів».

Поки будинок демонтовуватимуть, на Крушельницької змінили рух транспорту. Цю ділянку поки що об’їжджають через Новий світ. А 10-й тролейбус до завершення робіт курсуватиме через залізничний вокзал.

До слова, інформацію про те, що стіна обвалилася через витік газу, в міськраді спростували.

Автор: Ірина Веселовська

Ірина Веселовська
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top