Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / У Тернополі обговорили електронний доступ до бюджету

У Тернополі обговорили електронний доступ до бюджету

Тернополяни допомагають державній владі прийняти закон про подолання корупції. Проект електронного відкритого доступу до бюджету вже розробляють айтішники Євромайдану.

ВАСИЛЬ ТАРАС, співкоординатор громадської ініціативи «Громадяни проти корупції»:

«Коли нинішня влада перебувала в опозиції, вона зареєструвала законопроект, яким зобов’язувалися, згідно з законом, що всі ці дані, включаючи навіть окремі контракти, повинні були би оприлюднюватися. На жаль, коли опозиція стала владою, про це якось забулося. І ми хочемо якраз в тому числі і підштовхнути владу до прийняття цього закону».

У Тернополі обговорення ініціював економічний університет. Адже науковці можуть не лише теоретично запропонувати, як зробити бюджет прозорим, а й дати практичні поради чиновникам.

ВОЛОДИМИР ВАЛІГУРА доцент кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ:

«Ми зібралися, щоби власне обговорити ті питання, напрацювати пропозиції до цього законопроекту, щоби, можливо, він швидше був прийнятий і ті видатки, які здійснюють розпорядники бюджетних коштів, були більш прозорими, щоби суспільство могло контролювати з точки зору громадськості ці видатки. Напевно тоді і податкова складова буде ліпше функціонувати, тому що від того, як розподіляються кошти, залежить те, як платники їх будуть сплачувати».

АНДРІЙ КРИСОВАТИЙ, ректор Тернопільського національного економічного університету:

«Науковці розуміють, що саме зараз час на основі певних наукових розробок узагальнити ті негативні тенденції, які зараз склалися в нас у формуванні бюджетної системи держави і направити свої рекомендації щодо подолання тих негараздів, які зараз в нас утворилися в бюджетній системі».

Пропозиції та зауваження до проекту прозорості кошторису після обговорення передали бюджетній комісії Верховної Ради, Міністерству фінансів.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top