Ви знаходитесь: Головна / Новини / Ігнорувати сирени на дорозі ризиковано

Ігнорувати сирени на дорозі ризиковано

Ігнорування сирени на дорозі може коштувати життя. Тернопільські водії не завжди зважають на проблискові маячки швидкої, міліції та пожежної. Це загрожує їм штрафами.

Пан Василь працює водієм швидкої вже десяток років. За цей час він пригадує чимало випадків, коли службове авто не встигало на виклик, бо його не пропускали на дорозі.

ВАСИЛЬ БЕНЬКАЛОВИЧ, водій швидкої допомоги:

«Є що вступають, є що не вступають. Багато що не уступають».

Аби перевірити, чи пропускають водії швидку, вирушаємо в рейд разом з автоінспекцією. І вже за кілька хвилин є перший порушник. Кілька хвилин швидка із ввімкненим маячком «наступає на п’яти» автомобілю.

Проте він зупиняється аж на вимогу патруля.

ВАЛЕРІЙ МЕХ, водій:

«– Сирени я не чув. Тільки почув сирену, зразу зупинився. В мене бус, він гримить. В вас машина легкова. І крім того, вентилятор включений сильно, я просто не почув. – І в дзеркальце Ви не бачили швидкої? – В дзеркальце я побачив, коли включила вона сирену. Я дивився на дорогу. – Може, це свідчить про те, що Ви не дуже уважний на дорозі? – Може свідчить те, що в мене вже сивина на скронях».

Та сивина на скронях і шум в машині не рятують порушника від відповідальності.

АНДРІЙ ХОМ’ЯК, інспектор ДПС:

«На даного водія був складений адмінпротокол за ненадання переваги в русі спецтранспорту,який рухається з ввімкненими проблисковими маячками синього кольору. Винесена постанова. Мінімальний штраф – 510 грн. Дається 15 днів для оплати».

Державтоінспектори вкотре нагадують водіям, автомобілі із ввімкненими маячками потрібно пропускати на дорозі. Адже від цього часто залежить людське життя.

МИКОЛА ІГНАТЧЕНКО – інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ в області

«Це все залежить від водіїв, від самої психології водіїв. Тому що дані транспортні засоби просто так з включеними проблисковими маячками чи спецсигналами не їздять. Можливо, тих декілька хвилин, які вони затримуються в заторі від тих водіїв, що не надали перевагу в русі, залежить життя чи здоровя громадян».

ВАСИЛЬ БЕНЬКАЛОВИЧ, водій швидкої допомоги:

«Ми їдем з сиреною не просто так, з мигалкою, щоб повозитися. Ми їдем на термінові виклики, везем терміново з аварії, з пожежі і т.д. Прохання до водіїв, хто може, уступати, чує сирену, мигалку – давати дорогу».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top