Ви знаходитесь: Головна / Новини / Воєнного стану на Луганщині та Донеччині вимагають тернополяни

Воєнного стану на Луганщині та Донеччині вимагають тернополяни

Тернопільську владу просять звернутися до державної. Депутатів обласної ради закликали апелювати до керівництва країни, щоб залагодити конфлікти на Сході. Які ще питання розглядали місцеві обранці на черговій сесії, дізнаєтеся із сюжету.

Поки сесія Тернопільської облради запізнювалася майже на годину, під стінами будівлі стояли біженці зі Слов’янська, як дорослі, так і ще зовсім діти. У руках і на вустах – прохання змінити командування українських військових.

ГАННУСЯ НЕЧИПОРЕНКО, учасниця пікету (м. Слов’янськ):

«У Словянську війна. Наші воїни борються. А їхні командири, вони зраджують їх. Вони просто так помирають. І ми хочемо, щоб змінили командирів».

Чому Михайло Нечипоренко залишив Слов’янськ і переїхав на Захід, коли місцеві хлопці відстоюють його ж місто, пояснив. Сьогодні вночі тут, у Тернополі в нього та дружини народилася донечка.

МИХАЙЛО НЕЧИПОРЕНКО, учасник пікету (м. Слов’янськ):

«Я там і залишався. В мене просто особисті сімейні стосунки склалися так, що мушу тут деякий час бути. От і все. Я тут буквально тільки 2 тижні. І я приїхав сюди з серйозних сімейних причин. А до того я чим міг допомагав нашому війську, я збирав інформацію. Я подзвонив своїм знайомим, що давайте Всеукраїнську акцію, треба вже мітинг проводити якийсь в Києві. Я згоден з цим. Але поки що треба починати десь».

Коли депутати облради все ж зібрались, прийняли звернення до Президента, голови Верховної Ради щодо введення воєнного стану на Донеччині та Луганщині, проведення масштабної військової операції, розірвання дипломатичних відносин з країною-окупантом, розслідування антинаціоналістичних злочинів, і навіть запровадження смертної кари за державну і військову зраду. Також обранці підтримали пропозицію «Народного ополчення» дбати про безпеку на території області. Проте починати воєнний стан тернопільські депутати порадили з Верховної Ради.

СТЕПАН БАРНА, депутат Тернопільської облради (позафракційний):

«Тільки 226 депутатів спромоглося проголосувати за притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Царьова. Більше як 170 депутатів є потенційними зрадниками України. Чи може така Верховна Рада існувати? Тому я пропоную доповнити це звернення ідеєю розпуску Верховної Ради України. І як вже ми говоримо про те, що має відбутися перезавантаження України, то ми маємо привести в норми відповідного законодавства і Тернопільську обласну раду, термін повноважень якої завершився в березні цього року».

Обранці Тернопільщини схвалили міжбюджетний трансферт з львів’янами, затвердили виконання бюджету за перший квартал 2014 р. та прийняли наступні зміни до нього.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА:

«Переміщення коштів між кодами функціональної класифікації видатків з поточних на енергоносії. Наступне питання – це надання трансферту, який ви вже проголосували про 1 млн. грн. Львівському обласному бюджету, і зміну головного розпорядника коштів з офіційних коштів по дорогах, це із житлово-комунального господарства міняється розпорядник на департамент розвитку інфраструктури облдержадміністрації».

Серед інших питань, які винесли на розгляд сесії – все ті ж проблеми зі сміттєзвалищем, які зараз турбують мешканців Ігровиці, та нестача приміщень для батальйону «Тернопіль».

МИРОН КУЗИК, депутат Тернопільської облради (ВО «Свобода»):

«Я кожен день вдихаю енну кількість диму, при чому ядовитого диму, який йде з свалки. Я виступлю і наведу факти, через що такий бардак твориться на звалищі».

МИКОЛА СИВИРИН, заступник командира батальйону «Тернопіль»:

«Батальйон нараховує 200 чоловік. Зрозумійте, що потрібно десь розмістити людей, де б люди проходили навчання, де б люди проходили тренування, зрештою, розмістити амуніцію і зброю, проводити необхідні вишколи. Пропозиція є надати можливість розмістити батальйон «Тернопіль» на території колишньої артилерійської бригади, де зараз розміщується батальйон територіальної оборони».

Також депутати облради встановили порядок використання і розподілу надходжень від збору за першу реєстрацію транспортного засобу.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top